Při střelbě zraněnou ředitelku už pustili z nemocnice

Domácí ČTK Domácí, ČTK
11. 11. 2011 11:16
Šéfka Aircraft Industries unikla smrti nebo vážnému zranění jen o vlásek
Útočník zavraždil dva lidi, pak zbraň obrátil proti sobě.
Útočník zavraždil dva lidi, pak zbraň obrátil proti sobě. | Foto: Petr Protivánek

Kunovice - Nebývalá tragédie, kdy útočník zastřelil v areálu kunovické letecké továrny Aircraft Industries dva lidi a pak i sebe, má alespoň jeden šťastný závěr.

Lehce zraněná generální ředitelka firmy Ilona Plšková byla v pátek ráno propuštěna z nemocnice v Uherském Hradišti.

"V nemocnici zůstala jen na pozorování. Všechny výsledky vyšly negativní, a tak ji lékaři po vizitě propustili domů," potvrdil mluvčí nemocnice Jan Karásek.

Ředitelka přitom mohla skončit podstatně hůř. "Měla obrovské štěstí, bylo to o milimetry," řekl deníku dobře informovaný zdroj z nemocnice. "Viděl jsem ji z okna nasedat do sanitky s ovázanou hlavou, šla po svých," popsal svědek situaci v kunovické továrně těsně po zásahu policie.

Mluvčí krajské policie Jana Bartíková v pátek řekla, že vyšetřovatelé ukončili ohledání místa činu okolo půlnoci.

"Jsou nařízené soudní pitvy, které se konají v Ústavu soudního lékařství v Olomouci. Předpokládáme, že neukážou nic jiného, než co již víme. V současné době se snažíme sestavit časový snímek o průběhu události, probíhá výslech svědků," uvedla Bartíková.

Tragická událost se odehrála ve čtvrtek před polednem. Na zasedání představenstva společnosti Aircraft Industries vtrhl bratr bývalého člena představenstva podniku a zbrojaře Pavla Musely Karel.

Vyjednavači se s ním snažili komunikovat, nicméně neúspěšně. Policisté nalezli uvnitř už jen tři mrtvá těla. Mezi nimi byl i pachatel.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Ústavní výbor europarlamentu doporučil schválit brexitovou dohodu

Ústavní výbor Evropského parlamentu (EP) ve čtvrtek doporučil europoslancům schválit dohodu o vystoupení Británie z Evropské unie. Otevřel tím cestu k definitivnímu potvrzení brexitového paktu, o němž bude plénum EP hlasovat příští středu. Brexitový koordinátor europarlamentu Guy Verhofstadt konstatoval, že dohoda splňuje podmínky unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy