Při střelbě zraněnou ředitelku už pustili z nemocnice

Domácí ČTK Domácí , ČTK
11. 11. 2011 11:16
Šéfka Aircraft Industries unikla smrti nebo vážnému zranění jen o vlásek
Útočník zavraždil dva lidi, pak zbraň obrátil proti sobě.
Útočník zavraždil dva lidi, pak zbraň obrátil proti sobě. | Foto: Petr Protivánek

Kunovice - Nebývalá tragédie, kdy útočník zastřelil v areálu kunovické letecké továrny Aircraft Industries dva lidi a pak i sebe, má alespoň jeden šťastný závěr.

Lehce zraněná generální ředitelka firmy Ilona Plšková byla v pátek ráno propuštěna z nemocnice v Uherském Hradišti.

"V nemocnici zůstala jen na pozorování. Všechny výsledky vyšly negativní, a tak ji lékaři po vizitě propustili domů," potvrdil mluvčí nemocnice Jan Karásek.

Ředitelka přitom mohla skončit podstatně hůř. "Měla obrovské štěstí, bylo to o milimetry," řekl deníku dobře informovaný zdroj z nemocnice. "Viděl jsem ji z okna nasedat do sanitky s ovázanou hlavou, šla po svých," popsal svědek situaci v kunovické továrně těsně po zásahu policie.

Mluvčí krajské policie Jana Bartíková v pátek řekla, že vyšetřovatelé ukončili ohledání místa činu okolo půlnoci.

"Jsou nařízené soudní pitvy, které se konají v Ústavu soudního lékařství v Olomouci. Předpokládáme, že neukážou nic jiného, než co již víme. V současné době se snažíme sestavit časový snímek o průběhu události, probíhá výslech svědků," uvedla Bartíková.

Tragická událost se odehrála ve čtvrtek před polednem. Na zasedání představenstva společnosti Aircraft Industries vtrhl bratr bývalého člena představenstva podniku a zbrojaře Pavla Musely Karel.

Vyjednavači se s ním snažili komunikovat, nicméně neúspěšně. Policisté nalezli uvnitř už jen tři mrtvá těla. Mezi nimi byl i pachatel.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy