Řidič měl po nehodě na Uherskohradišťsku 4,28 promile alkoholu, boural při cestě ze hřbitova

ČTK ČTK
2. 8. 2018 15:06
Řidiči osobního vozu, který způsobil nehodu v Popovicích na Uherskohradišťsku, naměřili policisté v dechu 4,28 promile alkoholu. Při nehodě, která se stala ve středu, nebyl naštěstí nikdo zraněn, sdělila mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová. "Muž kolem desáté hodiny usedl za volant vozidla a při jízdě od místního hřbitova vlivem opilosti a nepozornosti narazil do automobilu zaparkovaného u kraje silnice," uvedla mluvčí. Řidič s naměřeným množstvím alkoholu souhlasil. Škoda na vozidlech je předběžně vyčíslena na 130 tisíc korun. Řidiči hrozí za ohrožení pod vlivem návykové látky až tříleté vězení včetně zákazu řízení až na deset let.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

 

Právě se děje

před 34 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy