Při čelním střetu dvou dodávek na Vsetínsku zemřel řidič, druhý se zranil

ČTK ČTK
16. 12. 2016 19:45
Dvě dodávky se v pátek odpoledne čelně srazily v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Osmatřicetiletý řidič jednoho vozu zemřel, druhý řidič se těžce zranil, řekla policejní mluvčí Milena Šabatová. "Osmatřicetiletý řidič dodávky značky Mercedes Benz jel od Frenštátu pod Radhoštěm. Z dosavadního šetření vyplývá, že zřejmě přejel do protisměru, kde se čelně srazil s třicetiletým řidičem dodávky značky Peugeot Boxer. Řidič Mercedesu utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Druhého řidiče záchranáři letecky transportovali do ostravské fakultní nemocnice," uvedla mluvčí. Přesné příčiny, okolnosti a míra zavinění jsou předmětem dalšího vyšetřování.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Odložená sezona formule 1 by mohla začít až v říjnu

Vedení formule 1 se připravuje na variantu, že koronavirem narušená sezona odstartuje až v říjnu. V rozhovoru pro server BBC to prohlásil technický ředitel mistrovství světa Ross Brawn s tím, že by se ročník mohl protáhnout i do příštího roku.

Mistrovství světa mělo začít v polovině března, ale úvodní závod v Austrálii byl stejně jako Velká cena Monaka kvůli pandemii koronaviru zrušen. Sedm následujících Grand Prix bylo odloženo a podle provizorního kalendáře je nyní nejbližším závodem Velká cena Francie, která by se měla jet 28. června.

Vedení šampionátu, který potřebuje odjet minimálně osm závodů, aby byl považován za plnohodnotné mistrovství světa, se však připravuje i na možnost říjnového startu. "Plány pro zbytek sezony se mění každý den, situace je dynamická a nestabilní. Nejzazším termínem je pro nás říjen," řekl Brawn.

Další zprávy