Policie obvinila muže, který v opilosti zavraždil kamaráda

ČTK ČTK
13. 3. 2015 15:52
K vraždě došlo při hádce v opilosti. Tělo poté pachatel hodil do studny.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Irena Hošková\Economia

Zlín - Policie obvinila osmatřicetiletého muže z vraždy v obci Honětice na Kroměřížsku, kde byly v úterý nalezeny kosterní pozůstatky mužského těla.

Obviněný v domě dříve se svou družkou žil. K činu odmítl vypovídat. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu deset až 18 let vězení. V pátek to řekl krajský policejní mluvčí Petr Jaroš.

Dvojice se do domu nastěhovala před několika lety. Výjimečné u ní nebylo celodenní popíjení alkoholu, a to i se svými kamarády. Jeden z nich už se domů nevrátil.

Tělo mrtvého hodil do studny

"Prozatím neznáme datum, kdy k vraždě došlo, nicméně toho dne trávil čas obviněný muž se svou družkou a jedním z přátel pitím alkoholu," popsal Jaroš.

Během večera se podle něj muži pohádali a hádka skončila potyčkou. "Obviněný muž svého soka vytlačil z domu a tam jej opětovně fyzicky napadl.

Podle dosavadních výsledků vyšetřování vzal do ruky prozatím nezjištěný kovový předmět a muže opakovaně udeřil do hlavy. Ten zraněním pravděpodobně na místě podlehnul. Aby zahladil stopy, hodil tělo zavražděného muže do studny," doplnil Jaroš.

Muž se chlubil známému

Kosterní ostatky ve studni ležely dlouho a nebýt toho, že se obviněný muž pochlubil svému známému, dost možná by nebyly nalezeny nikdy.

"Tak se nestalo a kriminalisté za významné a nenahraditelné pomoci policejních potápěčů ze dna odebrali značné množství stop," uvedl policejní mluvčí. K totožnosti zavražděného policie zatím nechce bližší informace uvést.

"Až výsledek znaleckého posudku z oboru biologie a genetiky potvrdí či vyvrátí skutečnost, že je zavražděným mužem skutečně ten, k němuž prozatím vedou všechny zajištěné stopy," řekl Jaroš.

Obviněný byl v minulosti podle něj třikrát odsouzen za majetkovou trestnou činnost.

Ve Zlínské kraji vyšetřuje policie pět případů vražd

Kriminalisté letos ve Zlínském kraji vyšetřují již pět případů vražd celkem s 12 oběťmi a k tomu i jeden pokus o dvojnásobnou vraždu.

Nejzávažnější a vůbec jedna z nejtragičtějších událostí v Česku je uherskobrodská masová vražda, kdy střelbě třiašedesátiletého muže v restauraci Družba podlehlo osm lidí. Loni policie v kraji vyšetřovala jen dvě dokonané vraždy a pět pokusů o vraždu.

 

Právě se děje

Další zprávy