Opilý a zdrogovaný řidič převrátil traktor, děti se zranily

ČTK ČTK
28. 6. 2015 16:51
Řidič nadýchal 2,21 promile alkoholu. V traktoru vezl čtyři děti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Litenčice (Kroměřížsko) - Opilý a zdrogovaný řidič převrátil v sobotu večer na Kroměřížsku traktor. V kabině s ním byly čtyři děti, které se při nehodě zranily. Osmiletého chlapce transportoval vrtulník s těžkým zraněním do brněnské nemocnice. Další tři děti ve věku pět, deset a jedenáct let byly zraněné lehce, sdělila ČTK kroměřížská policejní mluvčí Barbora Balášová.

Nehoda se stala kolem 19:30 ve Strabenicích, části městysu Litenčice. "Sedmatřicetiletý muž usedl za volant traktoru po předchozím požití alkoholických nápojů. V zatáčce nezvládl řízení a s traktorem se převrátil," popsala Balášová.

Řidič podle ní nadýchal 2,21 promile alkoholu a pozitivní byl navíc i test na drogy. Na traktoru vznikla škoda za 20.000 korun. "Za ohrožení pod vlivem návykové látky a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí muži až čtyři roky vězení," uzavřela policejní mluvčí.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy