Opilý a zdrogovaný řidič převrátil traktor, děti se zranily

ČTK ČTK
28. 6. 2015 16:51
Řidič nadýchal 2,21 promile alkoholu. V traktoru vezl čtyři děti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Litenčice (Kroměřížsko) - Opilý a zdrogovaný řidič převrátil v sobotu večer na Kroměřížsku traktor. V kabině s ním byly čtyři děti, které se při nehodě zranily. Osmiletého chlapce transportoval vrtulník s těžkým zraněním do brněnské nemocnice. Další tři děti ve věku pět, deset a jedenáct let byly zraněné lehce, sdělila ČTK kroměřížská policejní mluvčí Barbora Balášová.

Nehoda se stala kolem 19:30 ve Strabenicích, části městysu Litenčice. "Sedmatřicetiletý muž usedl za volant traktoru po předchozím požití alkoholických nápojů. V zatáčce nezvládl řízení a s traktorem se převrátil," popsala Balášová.

Řidič podle ní nadýchal 2,21 promile alkoholu a pozitivní byl navíc i test na drogy. Na traktoru vznikla škoda za 20.000 korun. "Za ohrožení pod vlivem návykové látky a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí muži až čtyři roky vězení," uzavřela policejní mluvčí.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy