Okamuru v Senátu vystřídá lidovecký starosta Kunčar

ČTK ČTK
18. 1. 2014 15:49
Volby na Zlínku provázela rekordně nízká účast, přišlo jen 16 % lidí.
Nový senátor Patrik Kunčar (KDU-ČSL).
Nový senátor Patrik Kunčar (KDU-ČSL). | Foto: kdu.cz

Zlín - Senátorem obvodu Zlín ze stal starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar z KDU-ČSL, kterého volilo 63 procent voličů.

Ve finálovém duelu porazil bývalého hejtmana Libora Lukáše z ODS, který tak od voličů získal ve druhém kole volby pouhých 37 procent hlasů.

Volby na Zlínsku a Uherskohradišťsku provázela malá účast voličů, která patřila v tomto obvodu k historicky nejnižším.

K volebním urnám přišlo jen asi 16 procent voličů. Vyplývá to z výsledků, které byly v sobotu zveřejněny na serveru www.volby.cz.

Vítěz v Senátu nahradí Tomia Okamuru, kterému mandát zanikl poté, co se loni stal poslancem za hnutí Úsvit.

Dostudoval až loni

Patrik Kunčar je starostou Uherského Brodu od roku 2010. Loni dokončil studium oboru andragogika na pražské Univerzitě Jana Amose Komenského. V letech 1991 až 1992 studoval i na zlínské technologické fakultě VUT Brno, studium však nedokončil.

V minulosti pracoval jako technický pracovník v České zbrojovce Uherský Brod, technik Geodetické kanceláře Bánov a geodet ve společnosti Geomma.

Lidovcem od roku 2006

Do strany vstoupil v roce 2006, v současnosti je předsedou místní organizace v Uherském Brodě. V roce 2012 neúspěšně kandidoval ve volbách do krajského zastupitelstva, loni byl na 18. místě kandidátky KDU-ČSL v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny.

Je činný ve Svazu měst a obcí. V letech 2010 až 2013 byl předsedou sdružení města a obcí Uherskobrodsko. Je ženatý, má tři syny.

 

Právě se děje

Další zprávy