Není pravdivá, odmítá policie výpověď kuchařky z Družby

Domácí Domácí
28. 2. 2015 19:13
Žena uvedla, že nechápe jednání policistů. Podle ní mohli někteří lidé, kteří střelbu nepřežili, ještě žít.
Policie čelí kritice. Zásah podle některých kritiků byl příliš pomalý.
Policie čelí kritice. Zásah podle některých kritiků byl příliš pomalý. | Foto: Reuters

Uherský BrodPolicie se na svém webu ohradila proti pátečnímu vyjádření přímé svědkyně tragické střelby v restauraci Družba v Uherském Brodu.

"Důrazně žádáme sdělovací prostředky, aby upustily od nevhodných a lživých spekulací a poskytování mediálního prostoru pro vyjádření ´anonymních´ odborníků či svědků," píše se ve zprávě.

"Jejich mediální výpovědi se od sebe diametrálně odlišují, a navíc jsou rozdílné i od reálných informací, které má k dispozici Policie ČR a které vyplývají z dosavadního vyšetřování," reaguje tisková zpráva na televizní rozhovor očité svědkyně.

Žena pro Krimi zprávy na TV Prima uvedla, že nechápe jednání policistů. Podle ní mohli někteří lidé, kteří střelbu nepřežili, ještě žít.

Policie rovněž uvedla, že vyšetřování činu bude trvat v řádu týdnu a měsíců a jeho předmětem bude i "rychlost, profesionalita a správná taktika zákroku".

Kromě toho policie zveřejnila přesný časový rozpis zásahu.

12:38 - Policie dostala první telefonickou informaci o střelbě v restauraci Družba.
12:43 - Policii se ozval muž, který byl ukrytý na toaletě restaurace, a začal s policisty komunikovat.
12:45 - Zahájena spolupráce s Městskou policií, žádost o hlídku na místo.
12:47 - K restauraci dorazila první policejní hlídka.
12:50 - Policisté vešli do restaurace, kde na ně pachatel začal střílet. Hlídka se stáhla a zavolala posily.
12:55 - Na místo přijeli další policisté.
12:56 - Do televize Prima volal muž, který uvedl, že má pistoli a rukojmí a že se zařídí po svém. Podle redaktora Primy Pavla Lebdušky televize ve 12:59 kontaktovala policii.
12:56 - Policisté si vyžádali zásahovou jednotku z Brna.
13:05 - Policie získala telefonní kontakt na střelce.
13:07 - Policejní vyjednavač navázal telefonický kontakt se střelcem. Muž tvrdil, že drží rukojmí a je ochoten vyjednávat.
po 14:00 - Vyjednavač konstatoval, že komunikace s pachatelem přestává být smysluplná. Muž nebyl ochoten propustit rukojmí, která podle svých slov držel, ani dovolit ošetření zraněných.
14:13 - Pachatel přestal komunikovat.
14:15 - Telefonická komunikace byla ukončena.
14:21 - V mezidobí se policisté pokusili navázat ještě osobní kontakt z okna, vzápětí ale zazněl z restaurace výstřel. Policejní zásahová jednotka vnikla do budovy.
14:23 - Objekt byl zajištěn; policisté našli uvnitř devět mrtvých včetně střelce a nezraněného muže, který se schovával na toaletě. Dalším osmi lidem se podařilo z restaurace utéct během střelby.
17:04 - Státní zástupce Roman Kafka potvrdil osm obětí i smrt střelce.
17:15 - schůzka na OOP Uh. Brod za účasti MV, PP, velitele zásahu, vedoucího ÚO Uh. Hradiště, starosty Uh. Brodu a senátora Kunčara a tiskových mluvčí.
23:05 - Policie zahájila zásah v domě, kde střelec bydlel spolu se svou manželkou. Ta odpoledne odmítla policisty do domu vpustit.
23:39 - Policisté a záchranáři vyvedli z domu manželku střelce a odvezli ji na psychiatrii.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy