Zlínský náměstek chtěl přednostně přidělit byt přítelkyni, kvůli tomu končí

ČTK ČTK
6. 9. 2016 18:15
Náměstek zlínského primátora Dalibor Stříbný(ANO) chtěl pro svou přítelkyni získat městský byt mimo oficiální pořadník. Město však na podvod přišloa začalo incident řešit. Náměstek se rozhodl na svou funkci rezignovat. "Chtěl jsem pomoci a nedomyslel jsem to do konce, je to moje hloupost a nezkušenost, ze které vyvozuji osobní zodpovědnost," uvedl.
Zlínský magistrát.
Zlínský magistrát. | Foto: Oficiální stránky města Zlín

Zlín - Z vedení Zlína odejde primátorův náměstek Dalibor Stříbný z hnutí ANO. Důvodem je jeho osobní selhání, pokusil se prostřednictvím bytové komise přidělit městský byt své přítelkyni, mělo jít o mimořádné přidělení mimo pořadník, sdělil dnes mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák. Stříbný podle jeho slov své pochybení uznal a sám rezignuje na svou funkci v městské radě, opustí i zastupitelstvo.

"Dostal jsem podnět, a ten se potvrdil. Jde o lidské i politické selhání. Tyto praktiky nehodláme tolerovat a od příchodu do politiky se vůči nim vymezujeme, jak já, tak i lídr našeho koaličního partnera Patrik Kamas (ANO). Je dobře, že Dalibor Stříbný z rady v nejkratší možné době odejde," uvedl primátor Miroslav Adámek (STAN).

Stříbný se za své jednání omluvil. "Chtěl jsem pomoci a nedomyslel jsem to do konce, je to moje hloupost a nezkušenost, ze které vyvozuji osobní zodpovědnost," uvedl. Stříbný byl uvolněným radním, na starosti měl kulturu a bydlení.

Jeho snahu získat byt pro přítelkyni podle Dvořáka odhalily kontrolní mechanismy radnice. "Proto se ani nedostala do programu jednání rady města," řekl mluvčí.

Byt, který chtěl Stříbný nechat přidělit své přítelkyni, se podle mluvčího nachází na Podlesí na sídlišti Jižní Svahy. Součástí nájemní smlouvy měla být i smlouva o budoucí smlouvě o převodu bytové jednotky do majetku nájemkyně.

Stříbný byl uvolněným radním, na starosti měl kulturu a bydlení. Jeho kompetence dočasně převezme primátor. Hnutí ANO mezitím navrhne, kdo by Stříbného mohl nahradit. Lídr ANO ve volbách do zastupitelstva města a primátorův náměstek Kamas dnes ČTK řekl, že hnutí by rádo věc vyřešilo již na příštím zastupitelstvu, které se koná 15. září.

Odchod Stříbného bude první personální změnou ve vedení města od voleb v roce 2014. Složení koalice se kvůli tomu měnit nebude. "Jde o selhání jednotlivce, ne koaličního partnera jako celku. Pokračujeme tedy dál. Věřím však, že se nic podobného už nebude opakovat. Zdůrazňuji, že jsme byli zvoleni proto, abychom pracovali pro město a jeho obyvatele, ne pro vlastní prospěch," uvedl Adámek. Podle Kamase se stala chyba, kterou lze řešit jen odchodem. "I pro nás to bylo jediné možné řešení. Mohu všechny ujistit, že podobná pochybení nehodláme tolerovat," řekl Kamas.

Koalice má v jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu 26 křesel. Starostové a nezávislí volby ve Zlíně vyhráli, získali 18 mandátů, hnutí ANO bylo s osmi mandáty druhé. V opozici skončili sociální demokraté, lidovci, kteří kandidovali společně s hnutím Zlín 21, a komunisté.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Brazilci nedokázali porazit ani Nigérii, Neymar se zranil

Fotbalisté Brazílie ani ve druhém přípravném utkání v Singapuru nedokázali porazit soupeře z Afriky. S Nigérií dnes remizovali 1:1 stejně jako ve čtvrtek se Senegalem. Zápas nedohrála jejich největší hvězda, útočník Neymar odkulhal ze hřiště už ve 12. minutě se zraněným levým stehnem.

Sedmadvacetiletý Neymar ve čtvrtek odehrál stý reprezentační zápas a stal se sedmým brazilským fotbalistou, který to dokázal. Dnes ho ale už krátce po zahájení duelu musel vystřídat Philippe Coutinho.

Nigerijci v poločase vedli po brance Johna Ariba, který nebojácně vběhl do vápna, obhodil si stopera Marquinhose a prostřelil gólmana Edersona. Krátce po přestávce vyrovnal Casemiro, jenž zblízka doklepl do sítě míč odražený od břevna.

Brazilci po červencovém triumfu na Copě América ještě nezvítězili. Ve třech ze čtyř přípravných zápasů remizovali a s Peru prohráli.

Argentina bez potrestaného Lionela Messiho rozstřílela Ekvádor 6:1. Proti jihoamerickému soupeři si zahráli také Slováci, tým českého kouče Pavla Hapala remizoval v Bratislavě s Paraguayí 1:1.

Další zprávy