Na Zlínsku se rýsuje koalice ČSSD a Zemanovců

Kateřina Vítková Kateřina Vítková
17. 10. 2012 12:32
Dohodli se na ní František Čuba (SPOZ) a dosavadní hejtman Stanislav Mišák (ČSSD)
Krajský úřad Zlínského kraje.
Krajský úřad Zlínského kraje. | Foto: Město Zlín

Zlín - Ve Zlínském kraji se začíná pozvolna rýsovat spolupráce mezi ČSSD a Stranou práv občanů - Zemanovci (SPOZ).

Redakci Aktuálně.cz to potvrdil Ivan Adámek, asistent kandidáta SPOZ Františka Čuby.

Dosavadním hejtmanem kraje je sociální demokrat Stanislav Mišák, který se co do počtu preferenčních hlasů umístil o víkendových krajských volbách na druhém místě za kandidátem KDU-ČSL Jiřím Čunkem.

Díky vítězství ČSSD ve Zlínském kraji tak Mišák funkci hejtmana obhájil. Čuba skončil co do preferenčních hlasů na devátém místě.

Mišák navíc kandiduje i na post senátora. Postoupil do druhého kola, kde bude jeho protivníkem Tomio Okamura z NK.

"Pan docent vyslovil podporu pro druhé kolo senátních voleb panu Mišákovi," potvrdil Adámek.

"Sociální demokraté a SPOZ se domluvili na spolupráci. Hledání dalšího partnera, do trojkoalice nebo čtyřkoalice, začne po senátních volbách," dodal Adámek s tím, že v podstatě cituje hejtmanova slova.

Ve Zlínském kraji získala nejvíce mandátů ČSSD, celkem dvanáct. Deset si vydobyla KDU-ČSL, o jeden méně pak komunisté. Po pěti mandátech získaly strany ODS a TOP09 ve spojení se STAN. Zemanovci získali celkem čtyři mandáty.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy