Mimořádná zpráva

Na Zlínsku a Vysočině omezí ČSSD protirestituční kampaň

ČTK ČTK
13. 8. 2012 9:31
Krajští sociální demokraté se obávají toho, že by je billboardy mohly poškodit
Billboard, který rozčílil církevní představitele.
Billboard, který rozčílil církevní představitele. | Foto: ČSSD

Praha - Sociální demokraté na Vysočině a ve Zlínském kraji chtějí před krajskými volbami omezit ostrou stranickou kampaň proti církevním restitucím.

Uvedla to v neděli Česká televize (ČT) s odvoláním na členy ČSSD z těchto regionů.

Církve minulý týden kampaň ČSSD ostře kritizovaly.

Způsob, jakým sociální demokracie vede předvolební boj, je podle nich "nekultivovanou a nekulturní cestou ohrožující samotnou podstatu demokracie". Kampaň přirovnaly k nacistické a komunistické propagandě.

ČSSD, která vládní představu restitucí odmítá, se ale proti kritice důrazně ohradila a oznámila, že v kampani bude pokračovat.

Reakci různých církví vyvolal hlavně billboard, na němž je nápis ODS a TOP 09 chtějí darovat církvím 134 miliard u obrázku modré ruky předávající pytel druhé ruce, zřejmě duchovního.

Na Vysočině a ve Zlínském kraji, kde se ke katolické církvi hlásí na tuzemské poměry velké procento lidí, se podle ČT místní sociální demokraté obávají toho, že by je tyto billboardy mohly poškodit.

"Tato celostátní kampaň nebude převzata do priorit našeho kraje," řekla televizi Milena Kovaříková, radní Zlínského kraje a kandidátka v krajských volbách za ČSSD.

"Tuto kampaň v kraji Vysočina nebudeme využívat," uvedl vicehejtman Kraje Vysočina Vladimír Novotný, který ve volbách rovněž kandiduje.

Vedení strany chce ale tyto plakáty vylepit po celé republice. "To téma je aktuální v celé České republice," řekl ČT předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

 

Právě se děje

Další zprávy