Na Vsetínsku hořel kravín, škoda je pět milionů

ČTK ČTK
19. 4. 2014 17:03
Všech 170 zvířat se podařilo zachránit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Police (Vsetínsko) - Požár kravína a skladu slámy v Polici na Vsetínsku způsobil škodu za pět milionů korun. Objekt vzplál v noci na sobotu, příčina požáru zatím známa není.

Zvířata, kterých bylo 170, se podařilo zachránit. Požár si vyžádal vyhlášení druhého stupně poplachu, sdělil Pavel Řezníček z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

"Hasiči se ihned zaměřili na záchranu zvířat. Všechny krávy se podařilo včas vyhnat na pastvu. Následně byly informovány také České dráhy, a to z důvodu omezení rychlosti na nedaleké železniční trati, v jejíž blízkosti by se mohly zachráněné krávy pohybovat," uvedl Řezníček.

Požár se hasičům podařilo lokalizovat asi po dvou hodinách zásahu. "Vzhledem ke špatné stabilitě stavebních konstrukcí nebylo možné provést úplné rozebrání a dohašení požáru, proto se po dohodě s majitelem nechal prostor kontrolovaně vyhořet," dodal Řezníček.

Oheň podle něj objekt o velikosti zhruba 50 krát 20 metrů zcela zničil.

"Plechová střecha se propadla na uskladněnou slámu, obvodové zdi jsou nestabilní," popsal Řezníček. Vysoká škoda vznikla kromě poškození budov i zničením uskladněného materiálu. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit další hodnoty ve výši deset milionů korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Další zprávy