Na Vsetínsku hořel kravín, škoda je pět milionů

ČTK ČTK
19. 4. 2014 17:03
Všech 170 zvířat se podařilo zachránit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Police (Vsetínsko) - Požár kravína a skladu slámy v Polici na Vsetínsku způsobil škodu za pět milionů korun. Objekt vzplál v noci na sobotu, příčina požáru zatím známa není.

Zvířata, kterých bylo 170, se podařilo zachránit. Požár si vyžádal vyhlášení druhého stupně poplachu, sdělil Pavel Řezníček z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

"Hasiči se ihned zaměřili na záchranu zvířat. Všechny krávy se podařilo včas vyhnat na pastvu. Následně byly informovány také České dráhy, a to z důvodu omezení rychlosti na nedaleké železniční trati, v jejíž blízkosti by se mohly zachráněné krávy pohybovat," uvedl Řezníček.

Požár se hasičům podařilo lokalizovat asi po dvou hodinách zásahu. "Vzhledem ke špatné stabilitě stavebních konstrukcí nebylo možné provést úplné rozebrání a dohašení požáru, proto se po dohodě s majitelem nechal prostor kontrolovaně vyhořet," dodal Řezníček.

Oheň podle něj objekt o velikosti zhruba 50 krát 20 metrů zcela zničil.

"Plechová střecha se propadla na uskladněnou slámu, obvodové zdi jsou nestabilní," popsal Řezníček. Vysoká škoda vznikla kromě poškození budov i zničením uskladněného materiálu. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit další hodnoty ve výši deset milionů korun.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy