Na Tesáku shořela rekreační chata, škoda je půl milionu

Domácí ČTK Domácí, ČTK
2. 1. 2011 16:00
Při požáru nebyl nikdo zraněn, hosté byli v době požáru v jiné z chatek
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Rajnochovice - Rozsáhlý požár jedné z rekreačních chat v areálu Tesáku v katastru Rajnochovic na Kroměřížsku likvidovali v neděli dopoledne hasiči ze Zlínského kraje.

Požár byl zpozorován v době, kdy ubytovaný muž z chaty odjel, řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Plameny způsobily škodu 500 000 korun.

Hasiči se o požáru dozvěděli v 9:00. "Kopcovitý terén a namrzlé vozovky komplikovaly kyvadlovou dopravu vody, a proto si nechal velitel zásahu vyslat další posilové cisterny z okolních obcí," poznamenal Mitáček.

Požár se záchranářům podařilo velmi rychle lokalizovat a zabránit tak dalšímu šíření. Úplnou likvidaci požáru velitel ohlásil v 11:40.

Plameny zničily ubytovací chatu o rozměru osmkrát pět metrů. "Ubytovaní hosté uvedli, že v době vzniku požáru trávili čas na jiné z chat. Případ je nadále v šetření hasičů i policie," doplnil Mitáček.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy