Na Kroměřížsku havarovala cisterna, unikla z ní nafta

ČTK ČTK
20. 6. 2012 11:11
Silnice z Bystřice na Valašské Meziříčí je v úseku do Loukova uzavřena
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Zlínského kraje

Bystřice pod Hostýnem - Hasiči se ve středu ráno potýkali s únikem paliva z havarované cisterny na silnici mezi Bystřicí pod Hostýnem a Loukovem na Kroměřížsku.

Šlo asi o sto litrů nafty, únik se naštěstí podařilo rychle zastavit, řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Palivo z havarované soupravy musí být přečerpáno, aby mohla být cisterna opět postavena na kola a odtažena. Silnice z Bystřice na Valašské Meziříčí je v úseku do Loukova uzavřena.

Havárie se obešla bez zranění, událost nahlásil podle Netopila řidič. Kromě jednotky profesionálních hasičů na místo dorazil i protichemický vůz hasičů z Valašského Meziříčí. Příčinu havárie vyšetřuje policie.

Podle kroměřížské policejní mluvčí Barbory Balášové uzavírka v místě havárie ještě několik hodin potrvá, automobily jsou odkláněny na obec Libosváry.

Na Bystřicku či sousedním Vsetínsku nejde o ojedinělou událost. Nákladní soupravy a cisterny s pohonnými hmotami jedoucí z loukovské pobočky společnosti Čepro mívají potíže s tamními úzkými silnicemi či klesáním.

Například loni v květnu havarovala nákladní souprava se dřevem v obci Osíčko, náklad tehdy pobořil blízkou stodolu a plot.

O rok dříve havarovala cisterna poblíž obce Branky na Vsetínsku, unikly z ní stovky litrů nafty.

 

Právě se děje

před 42 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 1 hodinou

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
Další zprávy