Na Kroměřížsku havarovala cisterna, unikla z ní nafta

ČTK ČTK
20. 6. 2012 11:11
Silnice z Bystřice na Valašské Meziříčí je v úseku do Loukova uzavřena
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Zlínského kraje

Bystřice pod Hostýnem - Hasiči se ve středu ráno potýkali s únikem paliva z havarované cisterny na silnici mezi Bystřicí pod Hostýnem a Loukovem na Kroměřížsku.

Šlo asi o sto litrů nafty, únik se naštěstí podařilo rychle zastavit, řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Palivo z havarované soupravy musí být přečerpáno, aby mohla být cisterna opět postavena na kola a odtažena. Silnice z Bystřice na Valašské Meziříčí je v úseku do Loukova uzavřena.

Havárie se obešla bez zranění, událost nahlásil podle Netopila řidič. Kromě jednotky profesionálních hasičů na místo dorazil i protichemický vůz hasičů z Valašského Meziříčí. Příčinu havárie vyšetřuje policie.

Podle kroměřížské policejní mluvčí Barbory Balášové uzavírka v místě havárie ještě několik hodin potrvá, automobily jsou odkláněny na obec Libosváry.

Na Bystřicku či sousedním Vsetínsku nejde o ojedinělou událost. Nákladní soupravy a cisterny s pohonnými hmotami jedoucí z loukovské pobočky společnosti Čepro mívají potíže s tamními úzkými silnicemi či klesáním.

Například loni v květnu havarovala nákladní souprava se dřevem v obci Osíčko, náklad tehdy pobořil blízkou stodolu a plot.

O rok dříve havarovala cisterna poblíž obce Branky na Vsetínsku, unikly z ní stovky litrů nafty.

 

Právě se děje

Další zprávy