Na křižovatce u Zlechova na Uherskohradišťsku zemřel cyklista, nedal přednost automobilu

ČTK ČTK
26. 12. 2016 17:59
Osmapadesátiletý cyklista dnes zemřel po srážce s osobním automobilem na křižovatce nedaleko Zlechova na Uherskohradišťsku. Cyklista nedal přednost automobilu, který jel po hlavní silnici, sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Dopravní nehoda se stala krátce po poledni na křižovatce mezi obcemi Zlechov, Nedakonice a Polešovice. Cyklista podle Kyšnerové nerespektoval dopravní značku Stop a vjel do křižovatky, kde nedal přednost dvaačtyřicetileté ženě řídící osobní automobil. Řidička jela po hlavní silnici ve směru od Zlechova na Nedakonice. Dechová zkouška na alkohol byla u řidičky negativní, dodala Kyšnerová.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 46 minutami

V Čechách a na jižní Moravě hrozí v neděli večer ledovka na silnicích

V Čechách a části Jihomoravského kraje se dnes večer a v noci na pondělí bude místy při mrznoucím dešti nebo mrholení tvořit ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00 pro většinu krajů. Netýká se pouze Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a části Jihomoravského a Pardubického kraje a regionu kolem Kostelce nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové v souvislosti s ledovkou lidem doporučují, aby chodili velmi opatrně, přičemž ti starší nebo méně mobilní by měli pohyb venku raději omezit. Řidiči mají sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Další zprávy