reklama
 
 

Muži, kteří zabránili loupeži šperků v Hradišti, skončili s prostřelenou nohou a zraněním oka

11. 9. 2015 13:40
Policie nadále pátrá po dvou lupičích, kteří se v úterý v Uherském Hradišti pokusili odnést zboží z klenotnictví za více než jeden milion korun. Loupež se nezdařila také díky duchapřítomnosti dvou mužů, kteří shodou okolností vstoupili do prodejny a snažili se zabránit lupičům v odchodu. Lupiči rozbili skleněnou výplň a z prodejny utekli bez kořisti. Oba svědkové skončili v nemocnici, potom co jeden utrpěl zranění oka a druhý střelné poranění nohy. Oba muži jsou mimo ohrožení života.

Uherské Hradiště - Neznámí lupiči chtěli v úterý z klenotnictví v Uherském Hradišti odnést zboží za více než jeden milion korun. Díky zásahu jednoho ze svědků však lup zůstal v prodejně.

Škoda na jejím zařízení byla vyčíslena na několik desítek tisíc korun. Po pachatelích loupeže policie nadále pátrá, uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Pachatelé vešli do prodejny v motorkářském oblečení a s helmami na hlavě. Prodavačka začala křičet o pomoc. Lupiči si do připravené tašky začali házet plata se zbožím.

Mezitím do prodejny přišli dva muži, kteří si pachatelů všimli. Snažili se jim zabránit v odchodu tím, že drželi dveře provozovny. Lupiči ale dveře rozbili a sklo jednomu z mužů poranilo oko. Druhý, pětačtyřicetiletý muž, vytrhl pachatelům tašku s lupem, lupiči ho při tom postřelili do nohy.

Lupiči odjeli směrem na Brno

Podle Šabatové jiné zboží z prodejny odcizeno nebylo. Oba svědkové události skončili v nemocnici, utrpěli zranění, které je neohrožuje na životě. Lupiči odjeli z klenotnictví v Hradební ulici na žluté motorce zřejmě směrem na Brno.

"Stále platí prosba o pomoc při pátrání. Pokud by měl někdo jakékoliv informace týkající se tohoto případu, ať je neprodleně sdělí na nejbližší policejní oddělení nebo na linku 158," uvedla Šabatová.

Pachatele policie podezírá z loupeže, za kterou jim u soudu v případě uznání viny hrozí pět až 12 let vězení.

autor: ČTK | 11. 9. 2015 13:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Zlínský kraj

  reklama
  reklama
  reklama