Muži, kteří zabránili loupeži šperků v Hradišti, skončili s prostřelenou nohou a zraněním oka

ČTK ČTK
11. 9. 2015 13:40
Policie nadále pátrá po dvou lupičích, kteří se v úterý v Uherském Hradišti pokusili odnést zboží z klenotnictví za více než jeden milion korun. Loupež se nezdařila také díky duchapřítomnosti dvou mužů, kteří shodou okolností vstoupili do prodejny a snažili se zabránit lupičům v odchodu. Lupiči rozbili skleněnou výplň a z prodejny utekli bez kořisti. Oba svědkové skončili v nemocnici, potom co jeden utrpěl zranění oka a druhý střelné poranění nohy. Oba muži jsou mimo ohrožení života.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Irena Hošková\Economia

Uherské Hradiště - Neznámí lupiči chtěli v úterý z klenotnictví v Uherském Hradišti odnést zboží za více než jeden milion korun. Díky zásahu jednoho ze svědků však lup zůstal v prodejně.

Škoda na jejím zařízení byla vyčíslena na několik desítek tisíc korun. Po pachatelích loupeže policie nadále pátrá, uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Pachatelé vešli do prodejny v motorkářském oblečení a s helmami na hlavě. Prodavačka začala křičet o pomoc. Lupiči si do připravené tašky začali házet plata se zbožím.

Mezitím do prodejny přišli dva muži, kteří si pachatelů všimli. Snažili se jim zabránit v odchodu tím, že drželi dveře provozovny. Lupiči ale dveře rozbili a sklo jednomu z mužů poranilo oko. Druhý, pětačtyřicetiletý muž, vytrhl pachatelům tašku s lupem, lupiči ho při tom postřelili do nohy.

Lupiči odjeli směrem na Brno

Podle Šabatové jiné zboží z prodejny odcizeno nebylo. Oba svědkové události skončili v nemocnici, utrpěli zranění, které je neohrožuje na životě. Lupiči odjeli z klenotnictví v Hradební ulici na žluté motorce zřejmě směrem na Brno.

"Stále platí prosba o pomoc při pátrání. Pokud by měl někdo jakékoliv informace týkající se tohoto případu, ať je neprodleně sdělí na nejbližší policejní oddělení nebo na linku 158," uvedla Šabatová.

Pachatele policie podezírá z loupeže, za kterou jim u soudu v případě uznání viny hrozí pět až 12 let vězení.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Lidé v Praze i v Brně demonstrují proti turecké ofenzivě na severu Sýrie

Na podporu Kurdů na severu Sýrie se dnes vpodvečer sešlo v Praze na Klárově asi 700 lidí, kteří demonstrují proti turecké ofenzivě. Chtějí podpořit zákaz vývozu zbraní do Turecka a vyzývají k uvalení ekonomických sankcí na Turecko s cílem zastavit vojenskou agresi na severu Sýrie. Průvod demonstrantů se kolem 18:45 vydal za doprovodu policistů na Malostranské náměstí. Akci pořádá Výbor na obranu revoluce v Rojavě.

V Brně na Dominikánském náměstí se na podporu Kurdů sešlo podle odhadu strážníků kolem 400 lidí. Turecko zahájilo vojenskou operaci v severovýchodní Sýrii před týdnem.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Édouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11 000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzivě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita. Ambasáda USA tvrdí, že o cestě diplomatů na sever ruské úřady předem informovala.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy