Opilá matka se v parku procházela s batoletem, dítě jí vzali

Domácí Domácí
29. 6. 2015 12:44
Na silně opilou ženu s kočárkem upozornil vsetínskou policii v pátek odpoledne anonym. Při kontrole nadýchala 3,6 promile.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Isifa/Thinkstock

Karolinka (Vsetínsko) – Více než tři a půl promile alkoholu v dechu naměřili policisté matce, která v pátek vezla v kočárku své roční dítě. Do druhého dne, než vystřízlivěla, strávil chlapeček noc u příbuzných. Případem se nyní zabývá oddělení sociální a právní ochrany dítěte.

Oznámení dostali policisté z Karolinky na Vsetínsku v pátek odpoledne. Anonym na telefonní linku zavolal kvůli obavám o zdraví dítěte, s nímž se silně opilá matka procházela v parku údolím Miloňov ve Velkých Karlovicích. Policie se tak vydala ženu hledat. "Ta už mezitím došla domů a kočárek nechala venku před domkem, u kterého policisté zazvonili," uvedla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Otevřela jim dvaatřicetiletá, zjevně opilá žena s dítětem v náručí. "Policisté provedli ženě dechovou zkoušku, při které jí naměřili 3,62 promile alkoholu v krvi," dodala mluvčí.

Na místo proto dorazila situaci řešit sociální pracovnice. Ta zkontaktovala příbuzné matky, aby se o dítě dočasně postarali.

Druhý den se hlídka přijela přesvědčit, že je žena střízlivá a schopná převzít dítě do své péče. Dechová zkouška vyšla negativně, a roční chlapeček se tak vrátil zpět k matce. Celým případem se nyní zabývá sociální služba.

 

Právě se děje

Další zprávy