Klín a dvojsmysl. Sexistické prasátečko pro zlínskou ČSSD?

Markéta Šrajbrová Lucie Stuchlíková Markéta Šrajbrová, Lucie Stuchlíková
Aktualizováno 4. 9. 2014 17:40
Sociální demokraté ze Zlína použili v předvolební kampani na internetu ženský akt, stranická ministryně Tominová označila návrh za nevhodný.
Předvolební plakát zlínské ČSSD
Předvolební plakát zlínské ČSSD | Foto: ČSSD Zlín

Zlín - Zlínská sociální demokracie sází v boji o křesla v městském zastupitelstvu na neposkvrněné kandidáty a ženské křivky.

Na sociálních sítích zveřejnila fotografii nahého ženského klína s textem: "Pro spoustu z nás to bude poprvé. Nestyďte se nám dát šanci…" Ne všichni sociální demokraté však kampaň považují za vhodnou.

"Chápu, že lidé chtějí ke kampani přilákat pozornost. Také jsem si vědoma, že v naší zemi je běžné používat nahé ženské tělo v reklamě na cokoli. Socialistické strany v rámci Evropy ale kladou důraz na rovnost žen a mužů a já si myslím, že pro ČSSD je tohle nevhodné," uvedla ministryně práce a sociálních věcí a zastánkyně rovných příležitostí Michaela Marksová Tominová.

Dodala, že podle jejích informací už byl obrázek stažen. Na Facebooku je ale stále k vidění.

Hejtman: Nikdy bych to nedovolil

"Kampaň, kterou dnes spustila zlínská organizace na sociálních sítích, je čistě lokální záležitostí, nemá nic společného s centrální kampaní, kterou sociální demokracie vede," distancovalo se od odvážné výzvy celostátní vedení strany ústy své mluvčí Evy Gregorové.

"Kdybych o tom rozhodoval, nikdy bych to nedovolil," vyjádřil se zlínský hejtman za ČSSD Stanislav Mišák, jehož kritika nedávno vedla k tomu, že krajská galerie ve Zlíně zavřela (a později opět otevřela) erotickou výstavu umělkyně Natalie LL. Mišák o výstavě, která obsahovala i fotografie soulože, řekl, že je "za hranou".

 

Právě se děje

před 3 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy