Lidé se pomodlili za oběti tragédie v Uherském Brodě

ČTK ČTK
3. 3. 2015 19:15
Impuls k uspořádání bohoslužby dala místní farářka Církve československé husitské.
Foto: Vojtěch Marek

U. Brod (Uherskohradišťsko) – Společnou modlitbou si dnes večer lidé připomněli oběti tragédie v Uherském Brodě a pozůstalé. Třiašedesátiletý muž před týdnem v místní restauraci zastřelil osm lidí a poté i sebe. Pietní ekumenická bohoslužba se uskutečnila ve farním kostele Neposkvrněného početí Panny Marie na náměstí. Kostel byl zaplněn do posledního místa.

Smyslem bohoslužby bylo podle faráře Josefa Pelce vzpomenout zejména na pozůstalé. Také pro věřící znamenala tragická událost stejně jako pro ostatní obyvatele města velký šok.

Lidé se již v pondělí naposledy rozloučili s první obětí střelby, třiačtyřicetiletá žena pracovala v restauraci jako servírka. Dnes byla pohřbena další oběť, třiašedesátiletý muž. Další pohřby budou následovat v nadcházejících dnech.

Ve čtvrtek by se na památku zavražděných lidí měly v celé zemi rozeznít sirény. Ve středu o tom rozhodne vláda, které to navrhnou ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a premiér Sobotka.

Na kontě sbírky, kterou uherskobrodská radnice vyhlásila na pomoc pozůstalým po obětech, se k dnešnímu odpoledni sešlo 627 tisíc korun. Město navíc vyčlenilo půl milionu korun ze svého rozpočtu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Indianapolis se střílelo. Několik lidí je zraněných, útočník je mrtvý

Při střelbě u objektu kurýrní služby Fedex v americkém městě Indianapolis utrpěl zranění zatím blíže neupřesněný počet lidí. Informují o tom místní média. Zatím není jasné, v jak vážném jsou stavu. Policejní mluvčí uvedla, že útočník je mrtvý a že lidem nehrozí další nebezpečí.

Incident se stal nedaleko letiště u hlavního města státu Indiana asi půl hodiny před půlnocí místního času (asi 06:30 SELČ). Svědci vypověděli, že na místě viděli muže se zbraní, z níž několikrát vystřelil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy