Lidé se pomodlili za oběti tragédie v Uherském Brodě

ČTK ČTK
3. 3. 2015 19:15
Impuls k uspořádání bohoslužby dala místní farářka Církve československé husitské.
Foto: Vojtěch Marek

U. Brod (Uherskohradišťsko) – Společnou modlitbou si dnes večer lidé připomněli oběti tragédie v Uherském Brodě a pozůstalé. Třiašedesátiletý muž před týdnem v místní restauraci zastřelil osm lidí a poté i sebe. Pietní ekumenická bohoslužba se uskutečnila ve farním kostele Neposkvrněného početí Panny Marie na náměstí. Kostel byl zaplněn do posledního místa.

Smyslem bohoslužby bylo podle faráře Josefa Pelce vzpomenout zejména na pozůstalé. Také pro věřící znamenala tragická událost stejně jako pro ostatní obyvatele města velký šok.

Lidé se již v pondělí naposledy rozloučili s první obětí střelby, třiačtyřicetiletá žena pracovala v restauraci jako servírka. Dnes byla pohřbena další oběť, třiašedesátiletý muž. Další pohřby budou následovat v nadcházejících dnech.

Ve čtvrtek by se na památku zavražděných lidí měly v celé zemi rozeznít sirény. Ve středu o tom rozhodne vláda, které to navrhnou ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a premiér Sobotka.

Na kontě sbírky, kterou uherskobrodská radnice vyhlásila na pomoc pozůstalým po obětech, se k dnešnímu odpoledni sešlo 627 tisíc korun. Město navíc vyčlenilo půl milionu korun ze svého rozpočtu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy