Legendární Twisted Sister rozproudí Masters of Rock

ČTK ČTK
25. 2. 2011 15:05
Devátý ročník metalového festivalu rozburácí areál vizovické likérky v červenci
Legendární kapela zahraje poprvé v Česku
Legendární kapela zahraje poprvé v Česku | Foto: Wikimedia Commons

Zlín - Areál vizovické likérky Rudolf Jelínek rozburácejí v létě legendární američtí metalisté Twisted Sister.

V České republice, na Slovensku, ale ani v Polsku dosud nikdy nevystupovali.

Skupina bude hlavní hvězdou největšího tuzemského metalového festivalu - Masters of Rock, jehož devátý ročník se na Zlínsku uskuteční od 14. do 17. července.

"Kapela je ve skvělé formě, některým fanouškům splníme celoživotní sen," řekl v pátek novinářům ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron.

Kapela Twisted Sister začínala v 70. letech

Twisted Sister jsou produktem newyorské glam rockové scény raných 70. let.

Kapelu založil v roce 1972 kytarista Jay Jay French a o čtyři roky později se k ní připojil zpěvák Dee Snider, který se stal opravdovým vůdcem formace. Ze skupiny lokální klubové scény se postupně začal stávat pojem metalové historie. Skupina definitivně prorazila v roce 1984 po vydání desky Stay Hungry s hity We're Not Gonna Take It a I Wanna Rock.

O tři roky později se však kapela kvůli sporům o své další směřování rozpadla. Na koncertní pódia se vrátila až v roce 2003, kdy Twisted Sister opět začali jezdit po celém světě. Stali se hvězdami největších mezinárodních metalových festivalů.

"Je to zásadní kapela metalové historie. Když jsem se díval na reakce fanoušků na jiných festivalech, bylo to absolutní šílenství. Atmosféra byla naprosto pekelná. Twisted Sister je legenda, jak se patří. Máme se na co těšit," přiblížil Daron.

Členové skupiny měli netradiční požadavky

Jednání s hlavní hvězdou podle něj doprovázely také některé netradiční požadavky. 

"Museli jsme například zjišťovat, v jaké nadmořské výšce jsou Vizovice. Hráli totiž v Jižní Americe a špatně se jim tam dýchalo. Kdyby kvůli tomu měli trochu ubrat, raději nejdou hrát vůbec," řekl ředitel Pragokoncertu s tím, že dramaturgie festivalu je tak téměř hotova. Přibude už jen několik "menších" kapel z tuzemska i zahraničí.

Kromě Twisted Sister, kteří ozdobí páteční večer, budou dalšími hvězdami ve čtvrtek švédští HammerFall, v sobotu němečtí Guano Apes a v neděli legendární němečtí Helloween.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší státní zástupce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány. "Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy