Kosu sebú, upozorňují pořadatelé Velké ceny v sečení

Domácí Domácí
17. 6. 2011 21:43
Hodnotí se pokos, strniště i ústroj, postoj či nasazení sekáče
V "sečení kosú" soutěží sekáči všech věkových kategorií, hodnotí se i úbor sekáče
V "sečení kosú" soutěží sekáči všech věkových kategorií, hodnotí se i úbor sekáče | Foto: Město Vsetín

Vsetín - V areálu fotbalového klubu Semetín, místní části Vsetína, se již pošesté koná "Velká cena Valašska v sečení kosú". V sobotu 18. června tu od 7:30 hodin změří síly profesionálové i laici, kteří uchopí kosu a budou se na vytyčené ploše snažit svým umem splnit stanovená kritéria.

Seče se vlastní kosou, parcela určená mužům měří cca 10 x 6 m, parcela pro ženy cca 8 x 4 m.

Odborná porota hodnotí  rovnoměrnost a pokládku pokosu, výšku a rovnoměrnost strniště a případně nedosečená místa. Laická porota pak hodnotí ústroj sekáče, postoj při akci a v neposlední řadě i nasazení.

Akci pořádá Spolek pro zachování valašských tradic a město Vsetín Organizátoři potenciálním návštěvníkům vzkazují: "Přijďte všeci, co umíte aj neumíte séct, nebude litovať, kosu sebú."

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy