Ve Zlínském kraji podepsali koalici. V radě bude i Gazdík, který tvrdil, že ve vedení nebude

ČTK ČTK
24. 10. 2016 18:44
Zástupci KDU-ČSL, ANO, STAN a ODS ve Zlínském kraji podepsali koaliční dohodu. Hejtmanem se má stát lídr ve volbách vítězných lidovců Jiří Čunek. V radě usedne i republikový předseda STAN a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík, který po volbách tvrdil, že ve vedení Zlínského kraje nebude. Koalice má v zastupitelstvu 29 z celkových pětačtyřiceti mandátů. V radě KDU-ČSL obsadí čtyři křesla, ANO a STAN po dvou a ODS jedno. Lidovci volby vyhráli s 12 mandáty, osm jich má ANO a po šesti ČSSD a STAN. Čtyři zastupitele má KSČM i Svobodní a Soukromníci, tři zástupce ODS a dva byli zvoleni za hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura.
Jiří Čunek.
Jiří Čunek. | Foto: DVTV
 

Právě se děje

před 25 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy