Jeden z největších českých festivalů je v ohrožení

ČTK ČTK
26. 11. 2010 14:28
Vizovičtí radní se nedohodli s organizátory na poplatcích za festival

Vizovice (Zlínsko) - Jeden z největších rock-metalových festivalů pod širým nebem v ČR - Masters of Rock, který se koná ve Vizovicích na Zlínsku, má nejistou budoucnost.

Vizovičtí radní se totiž nedohodli s organizátory festivalu ohledně výše poplatků za konání akce ve městě.

Radní požadují, aby pořádající agentura Pragokoncert městu platila jedno procento z tržeb z prodaných lístků.

Ředitel agentury Jiří Daron naopak přednesl návrh, že místo dosavadních 50 tisíc korun městu agentura zaplatí 100 tisíc korun. V pátek to řekl starosta Vizovic Roman Persun. O návrzích rozhodne zastupitelstvo města 13. prosince.

"Půjde o politické rozhodnutí, které nelze předjímat předem. Chceme, aby Vizovjané z konání festivalu také něco měli. Hned poté, co by bylo jasné, kolik peněz získáme, tuto částku zveřejníme. Vzneseme také návrhy, na co tyto peníze půjdou. Rozhodně nejsme hamižní. Prostě jen chceme pro lidi satisfakci," komentoval Persun návrh rady.

Hudební fanoušci ve městě utratí miliony korun

Podle starosty při návštěvnosti festivalu zhruba 25 tisíc lidí a průměrné ceně lístku 1000 korun by město získalo přibližně 250 tisíc. Daron se brání tím, že hudební fanoušci, kteří do Vizovic přijedou, utratí ve městě až 40 milionů.

Tyto peníze plynou do restauračních zařízení, prodejen potravin, vizovické rybárny, městských technických služeb či vizovického zámku. Daron již dříve pohrozil odchodem festivalu z města.

Za organizátory festivalu se postavil i bývalý místostarosta Jaroslav Burkart. Podle něj by městská kasa po odchodu festivalu přišla o statisíce korun za poplatky za ubytování nebo za pronájem pozemků.

Případný odchod festivalu z města by byl ránou především pro místní podnikatele.

"Je to stěžejní akce. Za čtyři dny mám v hospodě tržby jako za dva měsíce. Pokud Masters skončí, bude to katastrofa," uvedl například majitel Rybárny Vizovice Martin Kovář.

Obří čtyřdenní festival každý rok v červenci do Vizovic přiláká více než 25.000 návštěvníků. Letos se uskutečnil již osmý ročník.

 

Právě se děje

Další zprávy