Jízda králů projela opět Hlukem

Jízda králů projela opět Hlukem
Letošní král  musel vstávat za kuropění. Nejdřív bylo nutné ho nastrojit do dívčího kroje. Podle tradice totiž král jede v převlečení.
Spolu s králem Přemyslem se do kroje nastrojili i jeho tatínek Martin, maminka Radmila a sedmiletý bratr Martin.
K Jízdě králů patří strojení koní. Jen pro toho královského se s předstihem muselo nachystat sto dvacet papírových růží. Dalšími pak byl vyzdobený dům jeho rodiny.
Na Jízdu králů bylo slavnostně připravené celé město.
Foto: Filip Fojtík
Domácí Domácí
4. 7. 2011 10:10

Hluk - Dechovky, cimbálovky, zpěv a tanec provázely po čtyři dny Dolňácké slavnosti v Hluku. Vše vyvrcholilo v neděli slavnou Jízdou králů, která se tam koná jednou za tři roky.

Král projel městem podle plánu, ale kvůli vydatnému dešti byl zrušen odpolední průvod, v němž se mělo objevit na pět stovek krojovaných. Doprovodný program byl přesunut pod střechu sportovní haly.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Prezident Miloš Zeman jmenoval Pavla Šámala soudcem Ústavního soudu. Ten je tak po víc než roce kompletní

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek na Pražském hradě jmenoval dosavadního předsedu Nejvyššího soudu Pavla Šámala soudcem Ústavního soudu  Soud je tak kompletní po více než roce, jednoho soudce postrádal od rezignace Jana Musila ze zdravotních důvodů k loňskému 31. lednu. Senát vyslovil souhlas se jmenováním experta na ústavní právo Šámala koncem ledna.

Po dnešním přesunu Šámala mezi ústavní soudce povede Nejvyšší soud do jmenování nového předsedy jeho místopředseda Roman Fiala, sdělil mluvčí soudu Petr Tomíček. Hrad zatím neupřesnil, kdy Zeman nového předsedu vybere. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy