Jízda králů projela opět Hlukem

Jízda králů projela opět Hlukem
Letošní král  musel vstávat za kuropění. Nejdřív bylo nutné ho nastrojit do dívčího kroje. Podle tradice totiž král jede v převlečení.
Spolu s králem Přemyslem se do kroje nastrojili i jeho tatínek Martin, maminka Radmila a sedmiletý bratr Martin.
K Jízdě králů patří strojení koní. Jen pro toho královského se s předstihem muselo nachystat sto dvacet papírových růží. Dalšími pak byl vyzdobený dům jeho rodiny.
Na Jízdu králů bylo slavnostně připravené celé město.
Foto: Filip Fojtík
Domácí Domácí
4. 7. 2011 10:10

Hluk - Dechovky, cimbálovky, zpěv a tanec provázely po čtyři dny Dolňácké slavnosti v Hluku. Vše vyvrcholilo v neděli slavnou Jízdou králů, která se tam koná jednou za tři roky.

Král projel městem podle plánu, ale kvůli vydatnému dešti byl zrušen odpolední průvod, v němž se mělo objevit na pět stovek krojovaných. Doprovodný program byl přesunut pod střechu sportovní haly.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy