Hospodský měl v garáži sto litrů pančovaného alkoholu

Domácí Domácí
29. 10. 2012 12:27
Neobsahoval jedovatý metanol. Muž nekolkovaný alkohol přeléval do originálních lahví
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Vsetín - V garáži provozovatele restaurace ve Vsetíně našli kriminalisté přes sto litrů pančovaného alkoholu. Rozbory ukázaly, že neobsahoval jedovatý metanol.

Čtyřiačtyřicetiletý hospodský ve své restauraci nekolkovaný alkohol přeléval do originálních lahví a pak prodával zákazníkům.

Policisté zjistili i dodavatele. Oba muži teď čelí obvinění z trestného činu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží. Jsou stíháni na svobodě a hrozí jim až tři roky vězení.

Alkohol uskladněný v kanystrech objevili v pronajaté plechové garáži policisté z oddělení hospodářské kriminality.

"Na podezřelý alkohol v garáži nás upozornil jeden z občanů Vsetína. Při prohlídce jsme objevili přes sto litrů alkoholu v kanystrech, další litry jsme pak zajistili v restauraci. Tam jsme navíc narazili na téměř tři sta krabiček nekolkovaných cigaret," uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Policisté pak zjistili, že nekolkovaný alkohol - především rum, borovičku a peprmintový likér - do vsetínské restaurace dodává majitel restaurace v Kateřinicích.

"Ten už byl ze stejného trestného činu obviněn v září. Tehdy jsme zjistili, že muž distribuoval pančovaný alkohol do restaurace v Bystřičce. Jeho trestní stíhání jsme tak rozšířili," dodala Javorková.

 

Právě se děje

Další zprávy