Gajdůšková neuspěla v primárkách, nového lídra ČSSD na Zlínsku vybere krajský výbor

ČTK ČTK
29. 3. 2016 18:02
Bývalá místopředsedkyně sociální demokracie Alena Gajdůšková neuspěla ve stranických primárkách, když její kandidaturu na zlínskou hejtmanku podpořilo jen 46,1 procenta hlasujících. Pro schválení na pozici krajského lídra bylo třeba nejméně 50 procent hlasů. "Jsem ráda, že jsme jedinou politickou stranou, která dává každému členovi možnost demokraticky rozhodnout o své reprezentaci. Výsledek ukazuje, že to není formální rozhodování," uvedla Gajdůšková. Stala se zatím první sociální demokratkou, která sítem primárek neprošla. Novou nominaci na lídra kandidátky nyní předloží krajský výkonný výbor ČSSD ve Zlínském kraji. Definitivně ji pak schválí předsednictvo sociální demokracie.
Alena Gajdůšková.
Alena Gajdůšková. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy