Erotický podnik skončil, policie viní ženu z kuplířství

ČTK ČTK
9. 10. 2012 15:01
Minimálně rok provozovala erotický podnik a kořistila z prostituce asi deseti žen
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Zlín - Policie obvinila jednatřicetiletou ženu z Babic na Uherskohradišťsku z kuplířství.

Podle vyšetřování v obci minimálně rok provozovala erotický podnik a kořistila z prostituce asi deseti žen. Pokud bude uznána vinnou, hrozí jí až čtyři roky vězení. Řekla to krajská policejní mluvčí Jana Macalíková.

"Žena zpočátku trvala na tom, že pouze pronajímala pokoje pro zájemce, například milence nebo řidiče, kteří si tam chtěli odpočinout nebo relaxovat v masážní vaně s tím, že mohli zůstat třeba jen půl hodiny. Co se pak odehrávalo na pokojích, už prý nesledovala a neměla o tom ani tušení," přiblížila Macalíková.

Podle ní ale měli kriminalisté informace o propagaci spoře oděných dívek v inzertních novinách i na internetu.

"Zkrátka byli si jisti, že nejde o prostý milenecký azyl, nýbrž že jsou zde k dispozici tyto dívky pro případné zájemce. A dívky to potvrdily. Žena měla vymyšlený systém plateb za poskytované služby, nicméně pod tíhou důkazů přiznala, že fakticky kořistila z prostituce provozované jinými," dodala policejní mluvčí.

Skončil čtvrtý erotický podnik

Policie zhruba za poslední rok ve Zlínském kraji ukončila činnost už čtvrtého erotického podniku.

Naposledy v červnu obvinila z kuplířství dva muže ze Zlína, kteří údajně několik měsíců provozovali erotický privát na dvou místech krajského města. Hrozí jim až osmileté vězení.

Na jaře si obvinění z kuplířství vyslechly dvě ženy ze Zlínska, kterým hrozí také až osm let za mřížemi.

Již loni kriminalisté ukončili provoz podobného klubu ve Zlíně na Jižních Svazích, kde majitelka k práci, kterou prezentovala jako erotické masáže, najala také několik mladistvých dívek.

Krajský soud jí v březnu za kuplířství, obchodování s lidmi a ohrožování výchovy dítěte pravomocně uložil šestileté vězení a peněžitý trest milion korun. Žena navíc nesmí šest let podnikat v masérských, regeneračních a rekondičních službách.

Prostituce jako taková v České republice trestná není, pokud se neprovozuje v blízkosti škol nebo podobných zařízení. Kuplířství neboli kořistění z prostituce však trestné je.

 

Právě se děje

Další zprávy