Dvanáctiletý chlapec usedl za volant a srazil dvouleté dítě

ČTK ČTK
9. 10. 2014 10:38
Auto se po nastartování rozjelo dozadu. Batole zranění nepřežilo.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Michaela Hasíková\Economia

Vsetín - Dvouapůlleté dítě ve středu srazil ve Vsetíně vůz Ford Focus, za jehož volant usedl dvanáctiletý chlapec. Dítě v sanitce zemřelo, sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Kriminalisté nyní zjišťují, jak se chlapec dostal ke klíčům od vozu.

Nehoda se stala kolem 15:00 v městské lokalitě Poschla. Podle mluvčí auto bylo zaparkované na parkovišti u domu. Poté, co ho hoch nastartoval, vůz se rozjel dozadu a srazil dítě.

Dopravní nehody si tak na Vsetínsku letos vyžádaly už osmou oběť na životě, doplnila mluvčí.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

před 29 minutami

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo, může za to slabší celosvětová poptávka a americká cla

Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vývoz ze země se v září podle údajů celního úřadu snížil meziročně o 3,2 procenta, zatímco analytici čekali pokles jen o tři procenta. Dovoz se pak propadl o 8,5 procenta místo očekávaných 5,2 procenta.

Bilance zahraničního obchodu však skončila v přebytku 39,65 miliardy USD (928,2 miliardy korun). V srpnu přebytek činil 34,84 miliardy USD a analytici čekali, že se sníží na 33,3 miliardy USD. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy