Do vodojemu v Tučapech někdo vysypal chemikálii

ČTK ČTK
19. 3. 2011 22:10
Policie pátrá po pachateli, který vodu kontaminoval hnojivem
Foto: Ludvík Hradilek

Kroměříž - Do vodojemu u obce Tučapy na Kroměřížsku, který využívají lidé jako zdroj pitné vody, vnikl neznámý pachatel a vysypal v něm chemikálii, zřejmě hnojivo. ČTK to řekla Barbora Balášová z kroměřížské policie. Pracovníci vodáren proto v podvečer uzavřeli podle mluvčího krajských hasičů Ivo Mitáčka hlavní přívod vody a přijali opatření k vypuštění vodojemu. Obyvatelé budou zatím zásobováni vodou z cisteren.

"Neznámý pachatel se dostal do vodojemu po vypáčení dveří. V objektu nic neodcizil, vysypal v něm ale žlutý prášek, zřejmě hnojivo. Podle dosavadních informací by se nemělo jednat do nebezpečnou látku," uvedla Balášová. Doplnila, že policie případ nadále šetří.

Neznámý prášek detekovali hasiči pomocí speciálního přístroje. Ten identifikoval chemickou látku, pravděpodobně hnojivo. "Při dalším ohledání bylo hnojivo nalezeno také na okolních polích kolem vodárny," řekl Mitáček.

Dodal, že pracovníci vodáren informovali obec, která preventivně vyhlásila varování o zákazu pití zbytkové vody v rozvodech. "Pracovníci vodáren přijali opatření na vypuštění vodojemu," uvedl mluvčí. Podle Balášové vodohospodáři obnoví dodávky vody z vodojemu nejdříve v pondělí.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

Čeští fotbalisté zůstali po třech říjnových zápasech v žebříčku reprezentací FIFA na 45. místě, o které se nyní dělí se Skotskem. Pořadí stále vede Belgie. Mezinárodní federace fotbalových asociací zveřejnila říjnový žebříček na svém webu.

Český tým v říjnu odehrál tři venkovní zápasy. Nejprve v přípravě zvítězil 2:1 na Kypru, následně v Lize národů vyhrál totožným výsledkem v Izraeli a poté ve stejné soutěži podlehl 0:1 ve Skotsku. Během srazu z mužstva postupně kvůli koronavirovým opatřením vypadlo sedm hráčů a v posledním duelu scházel i hlavní trenér Jaroslav Šilhavý.

Z českých soupeřů v Lize národů si nejvíce polepšil Izrael, který se posunul o pět míst na 88. pozici. Skotové poskočili o čtyři příčky a mají stejně bodů jako Šilhavého svěřenci. Slováci naopak klesli o jedno místo na 37. pozici.

Už přes dva roky vévodí žebříčku Belgičané. Prvních pět míst zůstalo nezměněno, na šestou pozici poskočili Španělé. Největší posun se povedl Maltě, která si polepšila o šest příček na 180. místo.

Další zprávy