Do vodojemu v Tučapech někdo vysypal chemikálii

ČTK ČTK
19. 3. 2011 22:10
Policie pátrá po pachateli, který vodu kontaminoval hnojivem
Foto: Ludvík Hradilek

Kroměříž - Do vodojemu u obce Tučapy na Kroměřížsku, který využívají lidé jako zdroj pitné vody, vnikl neznámý pachatel a vysypal v něm chemikálii, zřejmě hnojivo. ČTK to řekla Barbora Balášová z kroměřížské policie. Pracovníci vodáren proto v podvečer uzavřeli podle mluvčího krajských hasičů Ivo Mitáčka hlavní přívod vody a přijali opatření k vypuštění vodojemu. Obyvatelé budou zatím zásobováni vodou z cisteren.

"Neznámý pachatel se dostal do vodojemu po vypáčení dveří. V objektu nic neodcizil, vysypal v něm ale žlutý prášek, zřejmě hnojivo. Podle dosavadních informací by se nemělo jednat do nebezpečnou látku," uvedla Balášová. Doplnila, že policie případ nadále šetří.

Neznámý prášek detekovali hasiči pomocí speciálního přístroje. Ten identifikoval chemickou látku, pravděpodobně hnojivo. "Při dalším ohledání bylo hnojivo nalezeno také na okolních polích kolem vodárny," řekl Mitáček.

Dodal, že pracovníci vodáren informovali obec, která preventivně vyhlásila varování o zákazu pití zbytkové vody v rozvodech. "Pracovníci vodáren přijali opatření na vypuštění vodojemu," uvedl mluvčí. Podle Balášové vodohospodáři obnoví dodávky vody z vodojemu nejdříve v pondělí.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy