Dívku v Hulíně zavraždil tajný milenec, přiznal se

ČTK ČTK
22. 6. 2011 14:09
Mladý muž se údajně bál prozrazení jejich poměru, hrozí mu výjimečný trest
Mladík původně policii tvrdil, že se dívka zabila sama.
Mladík původně policii tvrdil, že se dívka zabila sama. | Foto: Aktuálně.cz

Zlín/Kroměřížsko - Jednadvacetiletý muž ze Zlína se přiznal k brutální vraždě devatenáctileté studentky v Hulíně na Kroměřížsku, jejíž tělo nalezl dívčin přítel.

"Obviněný se vyšetřovateli a státnímu zástupci přiznal, že ji nejprve škrtil a pak podřezal," řekla mluvčí policie Jana Bartíková.

Mladíkovi hrozí za vraždu 15 až 20 let vězení či výjimečný, v krajním případě až doživotní trest.

Podle Bartíkové si muž vyžádal rozmluvu sám. "Jako motiv svého činu uvedl strach z případného prozrazení jejich poměru," uvedla mluvčí.

Kriminalisté ještě čekají na zpracování znaleckých posudků, doznání obviněného jim však vyšetřování podstatně usnadní.

Bartíková předpokládá, že soud bude věc projednávat v horizontu tří až čtyř měsíců. Státní zástupce Roman Kafka také zamítl stížnost obviněného proti zahájení trestního stíhání.

Po nálezu těla kriminalisté nejprve prověřovali možnost, zda dívka nespáchala sebevraždu, pitva ale prokázala, že zemřela násilnou smrtí.

Násilí páchal už v minulosti, dostal jen podmínku

Policisté po několika dnech zadrželi obviněného v bytě ve Zlíně. Muž nejprve vinu odmítal, když tvrdil, že pouze byl svědkem úmrtí poškozené.

Podle kriminalistů však pachatel mladou ženu nejprve několik minut dusil a poté ji kuchyňským nožem prakticky oddělil hlavu od těla. Vyšetřovatel případ označil za jeden z vůbec nejbrutálnějších ve Zlínském kraji za několik posledních let.

Od minulého čtvrtka je obviněný ve vazební věznici. Již dříve byl trestán pro výtržnictví a vydírání, za poslední skutek je ještě ve zkušební době podmíněně odloženého trestu. Podle Kafky je reálné, že soud muži uloží výjimečný trest.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 46 minutami

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy.

Kanoistka Tereza Fišerová byla v Praze třetí. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy