Děti při hře zapálily střechu domu, škoda za 450 tisíc

ČTK ČTK
16. 8. 2013 10:07
Hasiči likvidovali požár střechy rodinného domu v obci Roštění na Kroměřížsku
Požár způsobily svou hrou malé děti. Škoda dosáhla 450 000 korun.
Požár způsobily svou hrou malé děti. Škoda dosáhla 450 000 korun. | Foto: HZS Zlínského kraje

Zlín - Hasiči ve čtvrtek odpoledne likvidovali požár střechy rodinného domu v obci Roštění na Kroměřížsku.

Svou hrou jej způsobily malé děti. Škoda dosáhla 450 000 korun, sdělil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Požár zasáhl plochu asi deset krát 15 metrů. Hasiči museli postupně rozebírat střešní konstrukci, až požár lokalizovali. Poté ještě hledali skrytá ložiska požáru a objekt odvětrávali.

Hasiči ve čtvrtek také zasahovali při požáru balíkovacího lisu na slámu. Nezačal hořet na poli při žňových pracích, ale na nádvoří před opravárenskou dílnou zemědělského objektu v Napajedlech na Zlínsku. Požár způsobil škodu půl milionu korun.

K rychlému uhašení přispělo i to, že před příjezdem hasičů likvidovali plameny zaměstnanci. Příčinu požáru budou vyšetřovatelé ještě zjišťovat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Z lodi, která uvázla u ostrova Mauricius, uniklo přes 1000 tun paliva

Z lodi MV Wakashio, která minulý měsíc uvázla na korálovém útesu u pobřeží ostrova Mauricius, již uniklo více než 1000 tun paliva. Oznámila to dnes podle agentury Kjódó japonská společnost Mitsui O.S.K. Lines, která je provozovatelem plavidla.

"Hluboce se omlouváme za obrovské potíže, které jsme způsobili," uvedl výkonný viceprezident společnosti Akihiko Ono na tiskové konferenci v Tokiu. Dodal, že firma udělá "vše, co je v jejích silách, aby tuto záležitost vyřešila". Podle agentury Reuters se na lodi stále nachází zhruba 2500 tun pohonných hmot.

Plavidlo 25. července najelo na korálový útes v Indickém oceánu a jeho posádka byla evakuována. Z lodě pak začalo unikat palivo v důsledku praskliny v palivové nádrži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy