Místostarosta Holešova Chmelař bude kandidovat za ČSSD do Senátu

ČTK ČTK
14. 3. 2016 13:59
Místostarosta Holešova Jaroslav Chmelař bude kandidovat za ČSSD v senátních volbách. Chmelař dostal v obvodu, který zahrnuje Kroměřížsko a část Vyškovska, 80 hlasů, což představuje přes 60procentní podporu. Občanští demokraté letos vsadili na bývalou starostku Kroměříže a nynější ředitelku tamního kulturního domu Danielu Hebnarovou. Vládní hnutí ANO 2011 vybralo Jana Haška.
Kandidaturu místostarosty Holešova Jaroslava Chmelaře do podzimních senátních voleb potvrdila základna ČSSD. (Ilustrační foto)
Kandidaturu místostarosty Holešova Jaroslava Chmelaře do podzimních senátních voleb potvrdila základna ČSSD. (Ilustrační foto) | Foto: Vojtěch Marek

Kroměříž - Členská základna ČSSD potvrdila kandidaturu místostarosty Holešova Jaroslava Chmelaře v podzimních senátních volbách. "V obvodu 76 zahrnujícím Kroměřížsko a část Vyškovska hlasovalo přes 58 procent členů, z nichž 62,5 procenta hlasujících Chmelaře podpořilo," informovala mluvčí strany Eva Gregorová.

Zapsaných voličů bylo 220. "Přišlo 128 obálek, všechny splnily kritéria, což je 58,18 procenta. Pan Chmelař dostal 80 hlasů," doplnila Gregorová. Zájem o první korespondenční hlasování členů ČSSD o konečné podobě kandidátní listiny tak výrazně překročil hranici 30 procent hlasujících, která je nutná pro platnost primárních voleb.

"Jsem rád, že členové strany projevují o primárky takový zájem. Pan Jaroslav Chmelař se stal prvním kandidátem na senátora s jasně deklarovanou podporou širší členské základny. Rád bych mu pogratuloval ke zvolení a popřál hodně sil v intenzivní kampani, která nás v blízké době čeká," uvedl předseda sociální demokracie a premiér Bohuslav Sobotka.

ČSSD si bude chtít v obvodu udržet křeslo senátora, které nebude obhajovat senátor Miloš Malý. Ve straně se původně hovořilo o kandidatuře náměstka hejtmana Jaroslava Drozda. Ten ale poté, co byl zařazen až na 12. místo kandidátky do krajských voleb, možnost ucházet se o funkci senátora vzdal. Malý v roce 2010 porazil jako starosta Kroměříže ve druhém kole senátních voleb tehdejšího senátora za ODS Zdeňka Janalíka.

Občanští demokraté letos vsadili na bývalou starostku Kroměříže a nynější ředitelku tamního kulturního domu Danielu Hebnarovou, která v roce 2014 v komunálních volbách v Kroměříži získala nejvíce preferenčních hlasů. Vládní hnutí ANO 2011 vybralo Jana Haška, předsedu kroměřížské okresní agrární komory i Agrodružstva Postoupky.

Poslední ze stran zastoupených ve vládě, KDU-ČSL, nasadí předsedkyni strany na Kroměřížsku, ředitelku domova pro seniory a zastupitelku Bystřice pod Hostýnem Šárku Jelínkovou. Známý je i kandidát komunistů, kteří nominovali občanskou zaměstnankyni u policie Evu Badinkovou. V roce 2010 se v senátním obvodu 76 Kroměříž utkalo devět kandidátů.

 

Právě se děje

Další zprávy