Chlapec našel na zahradě u Kroměříže ruční granát. Pyrotechnik munici zneškodnil

ČTK ČTK
30. 8. 2018 15:20
Policie vyzývá obyvatele, kteří najdou munici, aby střelivo ponechali na místě nálezu a ihned zavolali na tísňovou linku 158.
Nalezený ruční granát vzor 21.
Nalezený ruční granát vzor 21. | Foto: ČTK

Kroměříž  - Čtrnáctiletý chlapec našel ve středu odpoledne na zahradě v kroměřížské místní části Těšnovice ruční granát. Místo nálezu až do příjezdu pyrotechnika zabezpečili přivolaní policisté, uvedla v tiskové zprávě kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Událost se obešla bez zranění.

"Chlapec si hrál společně se svým kamarádem v zadní části zahrady a tam v hlíně objevili kovový předmět připomínající vojenskou munici. Ihned o tom informovali dědečka. Ten chlapce poučil, aby s granátem nemanipulovali a nepřibližovali se k němu. Poté zavolal na policii," uvedla mluvčí.

Na místo postupně vyrazili policisté a pyrotechnik z Frýdku-Místku. "Specialista na výbušniny si následně střelivo odborně převzal a odvezl ke zničení. Jednalo se o ruční granát vzor 21," doplnila Kyšnerová.

S nálezy vojenské munice se podle ní policisté setkávají poměrně často. Manipulace s ní je velmi nebezpečná. Proto policie vyzývá obyvatele, kteří se ocitnou v obdobné situaci, aby střelivo ponechali na místě nálezu a ihned zavolali na tísňovou linku 158.

Dělostřelecké granáty laik neodpálí, míní Šedivý:

Dělostřelecká munice má několikeré jištění, nemůže jen tak explodovat. Pokud tam někdo byl, věděl co dělat. Podle mě došlo k úmyslnému trestnému činu, říká exnáčelník generálního štábu Jiří Šedivý. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 15 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 43 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 48 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy