Chlapec našel na zahradě u Kroměříže ruční granát. Pyrotechnik munici zneškodnil

ČTK ČTK
30. 8. 2018 15:20
Policie vyzývá obyvatele, kteří najdou munici, aby střelivo ponechali na místě nálezu a ihned zavolali na tísňovou linku 158.
Nalezený ruční granát vzor 21.
Nalezený ruční granát vzor 21. | Foto: ČTK

Kroměříž  - Čtrnáctiletý chlapec našel ve středu odpoledne na zahradě v kroměřížské místní části Těšnovice ruční granát. Místo nálezu až do příjezdu pyrotechnika zabezpečili přivolaní policisté, uvedla v tiskové zprávě kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Událost se obešla bez zranění.

"Chlapec si hrál společně se svým kamarádem v zadní části zahrady a tam v hlíně objevili kovový předmět připomínající vojenskou munici. Ihned o tom informovali dědečka. Ten chlapce poučil, aby s granátem nemanipulovali a nepřibližovali se k němu. Poté zavolal na policii," uvedla mluvčí.

Na místo postupně vyrazili policisté a pyrotechnik z Frýdku-Místku. "Specialista na výbušniny si následně střelivo odborně převzal a odvezl ke zničení. Jednalo se o ruční granát vzor 21," doplnila Kyšnerová.

S nálezy vojenské munice se podle ní policisté setkávají poměrně často. Manipulace s ní je velmi nebezpečná. Proto policie vyzývá obyvatele, kteří se ocitnou v obdobné situaci, aby střelivo ponechali na místě nálezu a ihned zavolali na tísňovou linku 158.

Dělostřelecké granáty laik neodpálí, míní Šedivý:

Dělostřelecká munice má několikeré jištění, nemůže jen tak explodovat. Pokud tam někdo byl, věděl co dělat. Podle mě došlo k úmyslnému trestnému činu, říká exnáčelník generálního štábu Jiří Šedivý. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 20 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
Další zprávy