Bývalá sekretářka chce po Čunkovi 10 milionů za urážky

Mediafax
15. 4. 2011 9:45
Žena tvrdí, že má kvůli Čunkovi nálepku lhářky a podvodnice
Jiří Čunek
Jiří Čunek | Foto: Ondřej Besperát

Vsetín - Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) čelí žalobě na ochranu osobnosti. Podala ji jeho bývalá sekretářka ze vsetínské radnice Marcela Urbanová.

Žádá od něj desetimilionovou sumu za údajné urážky, které pronesl do médií. Případ řeší krajský soud v Ostravě.

"Ano, podala jsem žalobu, ale víc o tom nechci mluvit," sdělila Urbanová serveru Týden.cz. Cítí se poškozena tím, že dostala kvůli Čunkovi nálepku lhářky a podvodnice.

"Jen ve vyhledávači Google je asi 23 tisíc odkazů na její jméno a vztahují se k výrokům pana Čunka. Tato žaloba se vztahuje proti výrokům do určité doby. S politováním musím říct, že v nich pokračuje, proto nebude tato žaloba jediná," doplnila advokátka Klára Veselá Samková.

V deseti milionech, které bývalá sekretářka žádá, by podle advokátky mohl být zahrnutý honorář právníka i odškodnění klientky.

"Pracuji pro paní Urbanovou celé ty roky zdarma. Kdybych měla vyčíslit svoje náklady, dosáhly by asi 3,5 milionu korun. A ty zbývající peníze ani nepokryjí ztráty, které kauzou utrpěla," uvedla Samková.

Senátor žalobu komentuje lakonicky. "Je to stejné jako kdyby matko a otcovrah začal plakat, že je z něj sirotek," říká Čunek. Podle něj potvrdil i ústavní soud, že Urbanová lhala. Urbanová totiž před půldruhým rokem oslovila Ústavní soud. Chtěla změnit závěr vyšetřování státního zástupce, který zastavil její stíhání pro křivé svědectví s tím, že je v podstatě "neúmyslná lhářka".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy