Bývalá sekretářka chce po Čunkovi 10 milionů za urážky

Mediafax
15. 4. 2011 9:45
Žena tvrdí, že má kvůli Čunkovi nálepku lhářky a podvodnice
Jiří Čunek
Jiří Čunek | Foto: Ondřej Besperát

Vsetín - Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) čelí žalobě na ochranu osobnosti. Podala ji jeho bývalá sekretářka ze vsetínské radnice Marcela Urbanová.

Žádá od něj desetimilionovou sumu za údajné urážky, které pronesl do médií. Případ řeší krajský soud v Ostravě.

"Ano, podala jsem žalobu, ale víc o tom nechci mluvit," sdělila Urbanová serveru Týden.cz. Cítí se poškozena tím, že dostala kvůli Čunkovi nálepku lhářky a podvodnice.

"Jen ve vyhledávači Google je asi 23 tisíc odkazů na její jméno a vztahují se k výrokům pana Čunka. Tato žaloba se vztahuje proti výrokům do určité doby. S politováním musím říct, že v nich pokračuje, proto nebude tato žaloba jediná," doplnila advokátka Klára Veselá Samková.

V deseti milionech, které bývalá sekretářka žádá, by podle advokátky mohl být zahrnutý honorář právníka i odškodnění klientky.

"Pracuji pro paní Urbanovou celé ty roky zdarma. Kdybych měla vyčíslit svoje náklady, dosáhly by asi 3,5 milionu korun. A ty zbývající peníze ani nepokryjí ztráty, které kauzou utrpěla," uvedla Samková.

Senátor žalobu komentuje lakonicky. "Je to stejné jako kdyby matko a otcovrah začal plakat, že je z něj sirotek," říká Čunek. Podle něj potvrdil i ústavní soud, že Urbanová lhala. Urbanová totiž před půldruhým rokem oslovila Ústavní soud. Chtěla změnit závěr vyšetřování státního zástupce, který zastavil její stíhání pro křivé svědectví s tím, že je v podstatě "neúmyslná lhářka".

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy