Bývalá sekretářka chce po Čunkovi 10 milionů za urážky

Mediafax
15. 4. 2011 9:45
Žena tvrdí, že má kvůli Čunkovi nálepku lhářky a podvodnice
Jiří Čunek
Jiří Čunek | Foto: Ondřej Besperát

Vsetín - Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) čelí žalobě na ochranu osobnosti. Podala ji jeho bývalá sekretářka ze vsetínské radnice Marcela Urbanová.

Žádá od něj desetimilionovou sumu za údajné urážky, které pronesl do médií. Případ řeší krajský soud v Ostravě.

"Ano, podala jsem žalobu, ale víc o tom nechci mluvit," sdělila Urbanová serveru Týden.cz. Cítí se poškozena tím, že dostala kvůli Čunkovi nálepku lhářky a podvodnice.

"Jen ve vyhledávači Google je asi 23 tisíc odkazů na její jméno a vztahují se k výrokům pana Čunka. Tato žaloba se vztahuje proti výrokům do určité doby. S politováním musím říct, že v nich pokračuje, proto nebude tato žaloba jediná," doplnila advokátka Klára Veselá Samková.

V deseti milionech, které bývalá sekretářka žádá, by podle advokátky mohl být zahrnutý honorář právníka i odškodnění klientky.

"Pracuji pro paní Urbanovou celé ty roky zdarma. Kdybych měla vyčíslit svoje náklady, dosáhly by asi 3,5 milionu korun. A ty zbývající peníze ani nepokryjí ztráty, které kauzou utrpěla," uvedla Samková.

Senátor žalobu komentuje lakonicky. "Je to stejné jako kdyby matko a otcovrah začal plakat, že je z něj sirotek," říká Čunek. Podle něj potvrdil i ústavní soud, že Urbanová lhala. Urbanová totiž před půldruhým rokem oslovila Ústavní soud. Chtěla změnit závěr vyšetřování státního zástupce, který zastavil její stíhání pro křivé svědectví s tím, že je v podstatě "neúmyslná lhářka".

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy