Záchranáři našli utonulého chlapce v přehradě Hracholusky. Nejspíš přecenil své síly

ČTK ČTK
22. 7. 2019 20:38
Záchranáři na přehradě Hracholusky na Tachovsku našli utonulého chlapce, který v pondělí odpoledne zmizel pod vodou při koupání asi 60 metrů od břehu. Tísňové volání přijali na lince 112 kolem 16:00, sdělila policejní mluvčí Iveta Kořínková. Tělo nalezli z lodě hasiči po 19:15. V oblasti Butova v horní části největší vodní plochy Plzeňského kraje zasahovali hasiči s člunem, vodní záchranná služba a policejní potápěči. Na místě byl i vrtulník letecké záchranné služby. Jsou tam také pracovníci krizové intervence. Chlapci bylo podle informací kolem 14 let, při plavání mu zřejmě došly síly a zmizel pod vodou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Královehradeckého kraje
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nálety v povstaleckých oblastech Sýrie usmrtily 20 lidí, tvrdí Syrské organizace pro lidská práva

Nálety syrské a ruské armády v sobotu v povstaleckých oblastech v Sýrii usmrtily nejméně 20 civilistů, mezi mrtvými je osm dětí. S odvoláním na sdělení exilové Syrské organizace pro lidská práva o tom informovala agentura Reuters. Při leteckých úderech na pět vesnic v oblasti Idlibu na severozápadně země rovněž utrpělo několik lidí zranění.

Čtyři civilisté včetně jednoho dítěte přišli o život ve vesnici Bára na jihu Idlibu, který mají z větší části stále pod kontrolou odpůrci syrského prezidenta Bašára Asada. Reportér agentury AFP popsal, jak se záchranáři snažili dostat k obětem v troskách dvoupatrového domu, který se po náletu zřítil.

Nejméně devět lidí pak zemřelo při útoku na tržiště ve vesnici Baljún a další dva civilisté zahynuli v oblasti Džabal Závíja na jihovýchodě Idlibu. Barelové bomby svržené z vrtulníků usmrtily pět civilistů, včetně tří dětí, ve vesnici Abadíta. Barelové bomby jsou většinou sudy naplněné výbušninami a šrapnely.

Současné boje jsou nejprudší od srpna, kdy bylo sjednáno příměří. Vojsko o provincii začalo bojovat v dubnu a do srpna byla provincie terčem mnoha náletů syrského letectva i jeho ruských spojenců. OSN odhaduje, že od dubna opustilo domovy na 400 tisíc lidí. Sporadické boje pokračovaly i po srpnu a SOHR tvrdí, že od té doby přišlo o život na 160 civilistů.

Další zprávy