Neopětovaná láska byla dle policie důvodem vraždy 18leté dívky, muži hrozí až 20 let

ČTK ČTK
29. 5. 2019 9:56
Z pondělní vraždy osmnáctileté ženy v Zdemyslicích na jižním Plzeňsku policie obvinila stejně starého muže, kterého zadržela krátce po činu. Z výslechů podle kriminalistů vyplynulo, že obviněný si čin zřejmě naplánoval, přičemž důvodem byla údajně neopětovaná láska. Policie navrhla pro muže vazbu, v případě uznání viny mu hrozí 12 až 20 let vězení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Policisté přijali oznámení o nálezu mrtvé dívky v pondělí kolem 16:00. Podle jejich zjištění podezřelý ženu napadl v jejím domě v Zdemyslicích týž den a způsobil jí bodnořezná poranění, kterým na místě podlehla.

"Motivem měla být neopětovaná láska," uvedla mluvčí Markéta Fialová. 

 

Právě se děje

před 24 minutami

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy