Z pražské nemocnice utekl hospitalizovaný vězeň. Není ozbrojený a zřejmě zamíří na sever Čech

ČTK ČTK
11. 8. 2018 18:10
Jedenadvacetiletý vězeň pochází z Teplic a Chomutova, proto se policie domnívá, že by mohl zamířit právě tam. "Jestliže jste hledaného viděli, nebo víte, kde by se mohl nacházet, volejte linku 158," požádal pražský policejní mluvčí veřejnost. Mladík není ozbrojený ani nebezpečný, tvrdí policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: René Volfík\Economia

Praha - Z vinohradské nemocnice v Praze dnes dopoledne utekl jednadvacetiletý vězeň Martin Čonka. Hospitalizován byl po operaci levého předloktí, a měl proto dočasně přerušený trest. Útěkem z nemocnice ale podmínky přerušení trestu porušil, oznámil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

"Hledaný má vztah k Teplicím a Chomutovu, protože tam bydlí. Není tedy vyloučeno, že se bude zdržovat tam," doplnil. Uprchlý vězeň je asi 165 centimetrů vysoký, štíhlé postavy.

Má snědou pleť, hnědé oči a krátké hnědé vlasy. Na pravém předloktí má vytetovaný nápis "Snou" a na levém předloktí křížek s tečkou. Na sobě měl naposledy modré kraťasy a bílou košili.

"Jestliže jste hledaného viděli, nebo víte, kde by se mohl nacházet, volejte linku 158," požádal mluvčí veřejnost. Podle webu policie není hledaný mladík ozbrojený ani nebezpečný.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy