reklama
 
 

Z Vysočiny bude Kraj Vysočina, prý aby se to nepletlo

23. 3. 2011 10:27
Název způsoboval potíže při komunikaci s úřady a uzavírání smluv

Praha - Správní region Vysočina se ještě letos zřejmě přejmenuje na Kraj Vysočina.

Změna má odstranit potíže s používáním názvu při komunikaci s úřady veřejné správy a při uzavírání smluv.

Doplnění názvu formou novely ústavního zákona o vyšších územních samosprávných celcích schválila sněmovna. Souhlas musí dát ještě Senát.

Poslanci do stručné novely, kterou předložili krajští zastupitelé, pouze doplnili pasáž o zachování právní kontinuity kraje a zavedli tříměsíční přechodnou lhůtu pro provedení změny.

Novela tak má nabýt účinnosti prvním dnem třetího kalendářního měsíce následujícího po jeho vyhlášení ve Sbírce zákonů.

Název regionu se zaměňuje se jmény firem

Skutečnost, že Vysočina jako jediný z českých a moravských regionů nemá v názvu slovo kraj, činí podle předkladatelů potíže při uzavírání smluv s obchodními partnery i občany.

Problematické je prý i oficiální pojmenování orgánů kraje, tedy hejtmana, zastupitelstva, rady i krajského úřadu. Název regionu lze snadno zaměnit s názvy řady firem a obchodních značek.

Potíže s názvem jsou podle autorů novely i při posílání zpráv do datových schránek. Kraj má schránku "Vysočina" a končí v ní některé zprávy pro tamní katastrální úřad. Současný oficiální název regionu prý někdy nerespektují ani soudy.

"Název Kraj Vysočina máme na razítkách, na logu i všech písemnostech. Změnou by bylo vše uvedeno do souladu," uvedl již dříve krajský radní Vladimír Novotný.

Podle ředitele krajského úřadu Zdeňka Kadlece upozorňují na nesoulad mezi oficiálním a v praxi užívaným názvem nejrůznější kontroly.

autor: ČTK | 23. 3. 2011 10:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Kraj Vysočina

  reklama
  reklama
  reklama