Z havlíčkobrodské nemocnice odchází ředitel Kaňkovský

ČTK ČTK
26. 9. 2011 11:35
Ředitelem se stal v roce 2006, po kauze s heparinovým vrahem

Havlíčkův Brod - V havlíčkobrodské nemocnici skončí ředitel Vít Kaňkovský. Vedoucí místo opustí na vlastní žádost k letošnímu 31. prosinci.

Chce se vrátit k práci lékaře ortopedicko-traumatologického oddělení brodské nemocnice, sdělila mluvčí nemocnice Petra Černo.

Kaňkovský nastoupil na místo ředitele v prosinci 2006, po kauze vražd heparinem, které prováděl zdravotník Petr Zelenka.

"O odchodu z postu ředitele nemocnice jsem uvažoval již delší dobu, a to z čistě osobních důvodů," uvedl Kaňkovský v tiskové zprávě nemocnice.

Dodal, že svůj odchod avizuje s předstihem, aby měl zřizovatel nemocnice, jímž je kraj, dost času na hledání jeho nástupce.

Ředitel zároveň poděkoval personálu za statečnost, kterou projevili v období, kdy veřejností otřásly heparinové vraždy. "Jen díky nesmírné obětavosti zaměstnanců je havlíčkobrodská nemocnice stále oblíbená u svých pacientů a neztratila jejich důvěru," uvedl.

Vedení kraje už od ředitele dostalo rezignační dopis. "Respektuje jeho osobní rozhodnutí," řekla mluvčí kraje Jitka Svatošová.

Doplnila, že kraj oceňuje rozhodnutí Kaňkovského být nadále součástí lékařského týmu nemocnice. Na místo ředitele bude vypsáno výběrové řízení.

Nemocnice je ve ztrátě

Podle údajů na krajských webových stránkách bylo hospodaření havlíčkobrodské nemocnice v minulých dvou letech a v letošním prvním pololetí ztrátové.

Ve ztrátě byla i nemocnice v krajské Jihlavě a loni a za letošních prvních šest měsíců také novoměstská nemocnice.

Zbývající dvě krajské nemocnice, v Pelhřimově a v Třebíči, se po dvou ztrátových letech dostaly v letošním prvním pololetí do černých čísel.

Petr Zelenka v nemocnici před pěti lety zavraždil sedm pacientů a u deseti hospitalizovaných se o to pokusil. Nyní si odpykává doživotní trest vězení.

Jako pracovník anesteziologicko-resuscitačního oddělení podával nemocným heparin od května do září 2006. Pacientům tím zředil krev a někteří vykrváceli.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy