Vražda v Jihlavě: Dívku vyhodili z okna, pak ji dobili

Domácí ČTK Domácí, ČTK
29. 3. 2013 11:40
Policie obvinila tři mladíky. Dva z vraždy, jednoho z neposkytnutí pomoci a napomáhání
Pavel Kubiš z kriminální policie 29. března v Jihlavě na tiskové konferenci k brutální vraždě 15leté dívky z Jihlavska. Ukazuje motorkářskou botu a napájecí kabel od počítače - jsou to předměty, které pachatelé použili při vraždě.
Pavel Kubiš z kriminální policie 29. března v Jihlavě na tiskové konferenci k brutální vraždě 15leté dívky z Jihlavska. Ukazuje motorkářskou botu a napájecí kabel od počítače - jsou to předměty, které pachatelé použili při vraždě. | Foto: ČTK

Jihlava - Policie obvinila dva mladíky z Jihlavy z vraždy patnáctileté dívky.

Soud je již vzal do vazby, hrozí jim až 20 let vězení nebo výjimečný trest, oznámila v pátek policie. Třetí podezřelý mladík je obviněn z neposkytnutí pomoci.

Jeden z podezřelých dívku úmyslně vyhodil z okna. Pád přežila, a proto ji společně s dalším obviněným brutálně ubili. Tělo vhodili do kontejneru.

Kriminalisté ho ve středu nalezli na skládce komunálního odpadu v Jihlavě-Henčově. Motiv vraždy zatím není jasný.

Podle kriminalistů přišla školačka z Jihlavska dobrovolně v noci na 16. března do bytu svého známého v centru Jihlavy. Po neznámém sporu dvacetiletý muž dívku úmyslně vyhodil z okna.

"Dívka pád z několikametrové výšky přežila. Muž ji odnesl opět do bytu, zavolal dva známé a společně řešili, jak ji usmrtit," řekl novinářům kriminalista Pavel Kubiš.

Dva muži dívku škrtili nejdřív rukama, poté i kabelem od počítače a šlapali jí na krk těžkou motorkářskou botou. Po trýznění trvajícím desítky minut ji nakonec usmrtili, tělo zabalili do prostěradla a vhodili do kontejneru.

"Tělo pak skončilo na skládce v Henčově, kde jsme ho za pomoci hasičů ve středu našli," řekl bez dalších podrobností Kubiš.

Motiv zatím není jasný

Motiv brutální vraždy zatím není zcela jasný. "Impuls násilného jednání pravděpodobně vznikl po jednání mezi dívkou a uživatelem bytu," uvedl kriminalista.

Dívka se podle něj zřejmě něco dozvěděla a muž chtěl zabránit tomu, aby mohla svědčit. Obviněný dvacetiletý uživatel bytu zatím nebyl soudně trestán, druhý dvacetiletý obviněný byl třikrát odsouzen pro majetkové trestné činy.

Osmnáctiletý mladík, obviněný z trestného činu nadržování, jenž je vyšetřován na svobodě, byl jednou trestán za krádež.

Podle kriminalistů se všichni čtyři mladí lidé znali, dívka v bytě už několikrát předtím přespala. Užití drog u podezřelých zatím nebylo prokázáno.

Čin je už čtvrtou vraždou, která byla letos spáchána na Vysočině. Ve všech případech jsou pachatelé známi.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy