V lomu na Pelhřimovsku se utopil cizinec

ČTK ČTK
19. 7. 2013 14:48
Lékaři na místě potvrdili, že je muž mrtvý
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZZS Moravskolezského kraje

Jihlava - Jedenačtyřicetiletý cizinec v pátek utonul při koupání v lomu nedaleko Horní Cerekve na Pelhřimovsku. Přivolaný lékař konstatoval smrt utonutím a nařídil zdravotní pitvu.

Na těle muže neshledal známky násilí. Okolnosti tragické události jsou předmětem dalšího prověřování, uvedla policejní mluvčí Monika Pátková.

Zmizení muže, jenž je podle informací ČTK z Litvy, oznámil policii na tísňovou linku kolem 12:45 kamarád utonulého. Ještě před příjezdem policistů oznamovatel vytáhl tělo muže z vody.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy