V lomu na Pelhřimovsku se utopil cizinec

ČTK ČTK
19. 7. 2013 14:48
Lékaři na místě potvrdili, že je muž mrtvý
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZZS Moravskolezského kraje

Jihlava - Jedenačtyřicetiletý cizinec v pátek utonul při koupání v lomu nedaleko Horní Cerekve na Pelhřimovsku. Přivolaný lékař konstatoval smrt utonutím a nařídil zdravotní pitvu.

Na těle muže neshledal známky násilí. Okolnosti tragické události jsou předmětem dalšího prověřování, uvedla policejní mluvčí Monika Pátková.

Zmizení muže, jenž je podle informací ČTK z Litvy, oznámil policii na tísňovou linku kolem 12:45 kamarád utonulého. Ještě před příjezdem policistů oznamovatel vytáhl tělo muže z vody.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy