V Jihlavě využilo objednávání online už 1500 pacientů

ČTK ČTK
9. 1. 2012 20:32
Projekt tzv. eAmbulance funguje v nemocnici od loňského června
V jihlavské nemocnici je do projektu zapojeno 38 ambulancí.
V jihlavské nemocnici je do projektu zapojeno 38 ambulancí. | Foto: Web Nemocnice Jihlava

Jihlava - Do systému elektronického objednávání pacientů v jihlavské nemocnici se zaregistroval patnáctistý klient.

Informovala o tom mluvčí nemocnice Veronika Pysková.

Tým odborníků z nemocnice a kraje Vysočina, který je zřizovatelem nemocnice, spolupracoval na projektu takzvané eAmbulance s partnery z Tchaj-wanu a do provozu ho uvedl loni v červnu.

V současné době je do něj v nemocnici zapojeno 38 ambulancí. "Počet zaregistrovaných klientů předčil naše očekávání," řekl Petr Pavlinec z krajského odboru informatiky.

Informace o konkrétních zdravotních problémech

Podle Českého statistického úřadu umožňovala koncem roku 2010 elektronické objednání pacientů necelá dvacítka nemocnic v Česku. Podle Pavlince podobné objednávací systémy existují hlavně v privátní sféře. "Nevím o žádném jiném veřejném zařízení, kde by podobný systém fungoval v takovém rozsahu," uvedl Pavlinec.

Pacienti se mohou do ambulancí objednat telefonicky nebo prostřednictvím internetu. V kontaktním centru u vchodu do nemocnice si vyzvednou osobní čtyřmístný PIN kód.

Na internetové stránce www.eAmbulance.cz si zvolí zdravotnické zařízení, vyberou oddělení nebo konkrétního lékaře a systém jim nabídne volné termíny.

Pacient navíc může lékaři zanechat informaci o konkrétních zdravotních problémech. O potvrzení rezervace uvědomí pacienta sms zpráva nebo e-mail.

Podle Šárky Kovačkové z kontaktního centra se do systému denně zaregistrují v průměru dvě desítky lidí. Do konce ledna bude systém podle Pavlince zaveden také v pelhřimovské nemocnici a podle hejtmana Jiřího Běhounka by ho do poloviny letošního roku měly začít používat i zbývající nemocnice v kraji. "O projekt se zajímají i nemocnice z jiných krajů," dodal Pavlinec.

Náklady na projekt elektronického objednávání pacientů dosáhly přibližně čtyř milionů korun. Kraj Vysočina i tchaj-wanská společnost Institute for Information Industry se o ně podělily rovným dílem.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy