V Jihlavě využilo objednávání online už 1500 pacientů

ČTK ČTK
9. 1. 2012 20:32
Projekt tzv. eAmbulance funguje v nemocnici od loňského června
V jihlavské nemocnici je do projektu zapojeno 38 ambulancí.
V jihlavské nemocnici je do projektu zapojeno 38 ambulancí. | Foto: Web Nemocnice Jihlava

Jihlava - Do systému elektronického objednávání pacientů v jihlavské nemocnici se zaregistroval patnáctistý klient.

Informovala o tom mluvčí nemocnice Veronika Pysková.

Tým odborníků z nemocnice a kraje Vysočina, který je zřizovatelem nemocnice, spolupracoval na projektu takzvané eAmbulance s partnery z Tchaj-wanu a do provozu ho uvedl loni v červnu.

V současné době je do něj v nemocnici zapojeno 38 ambulancí. "Počet zaregistrovaných klientů předčil naše očekávání," řekl Petr Pavlinec z krajského odboru informatiky.

Informace o konkrétních zdravotních problémech

Podle Českého statistického úřadu umožňovala koncem roku 2010 elektronické objednání pacientů necelá dvacítka nemocnic v Česku. Podle Pavlince podobné objednávací systémy existují hlavně v privátní sféře. "Nevím o žádném jiném veřejném zařízení, kde by podobný systém fungoval v takovém rozsahu," uvedl Pavlinec.

Pacienti se mohou do ambulancí objednat telefonicky nebo prostřednictvím internetu. V kontaktním centru u vchodu do nemocnice si vyzvednou osobní čtyřmístný PIN kód.

Na internetové stránce www.eAmbulance.cz si zvolí zdravotnické zařízení, vyberou oddělení nebo konkrétního lékaře a systém jim nabídne volné termíny.

Pacient navíc může lékaři zanechat informaci o konkrétních zdravotních problémech. O potvrzení rezervace uvědomí pacienta sms zpráva nebo e-mail.

Podle Šárky Kovačkové z kontaktního centra se do systému denně zaregistrují v průměru dvě desítky lidí. Do konce ledna bude systém podle Pavlince zaveden také v pelhřimovské nemocnici a podle hejtmana Jiřího Běhounka by ho do poloviny letošního roku měly začít používat i zbývající nemocnice v kraji. "O projekt se zajímají i nemocnice z jiných krajů," dodal Pavlinec.

Náklady na projekt elektronického objednávání pacientů dosáhly přibližně čtyř milionů korun. Kraj Vysočina i tchaj-wanská společnost Institute for Information Industry se o ně podělily rovným dílem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Nizozemsku vjelo auto na zahrádku kavárny, šest lidí je zraněných

Šest lidí ve středu utrpělo zranění, když ve městě Gennep na východě Nizozemska vjelo auto na zahrádku kavárny. Proč se tak stalo, není jasné, uvedla nizozemská agentura ANP. Poranění pěti lidí je lehké, šestý člověk byl převezen do nemocnice. Případ vyšetřuje policie, která řidiče auta zadržela. Podle místních médií není vyloučené, že nějakou roli při této nehodě mohly sehrát drogy. Město Gennep leží u hranice s Německem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy