V Jihlavě je přes 500 automatů, nemá zbýt žádný

ČTK ČTK
1. 12. 2011 19:46
V krajském městě je teď v provozu 23 výherních přístrojů a přes 500 terminálů
V krajském městě je teď v provozu 23 výherních přístrojů a přes 500 terminálů (ilustrační foto).
V krajském městě je teď v provozu 23 výherních přístrojů a přes 500 terminálů (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Jihlava - Radnice v Jihlavě chystá vyhlášku, podle níž by od roku 2015 neměl ve městě fungovat žádný hrací automat. Radní na čtvrtečním jednání doporučili zastupitelstvu vyhlášku schválit. Novinářům to řekl primátor Jaroslav Vymazal (ODS).

V krajském městě je teď v provozu 23 výherních hracích přístrojů a přes 500 videoloterijních terminálů.

Podle vyhlášky by podnikatelé mohli své zaregistrované přístroje pro hazard provozovat jen do konce roku 2014. "A nebyla by možnost zavádět nové přístroje na území města," doplnil primátor. Podle jeho názoru bude vyhláška schválena.

Jihlava už má tři roky vyhlášku regulující výherní hrací přístroje. Jejich počet kvůli tomu hodně klesl, naopak přibylo terminálů, které povoluje ministerstvo financí. Ostatních technických zařízení pro hazard, mezi něž videoloterijní terminály patří, funguje v Jihlavě 538. Povolení bylo vydáno dokonce na 924 přístrojů.

V debatě na jihlavské radnici se ozývaly i takové názory, že by postačilo vytlačit hazard z centra na jedno určené místo na okraji města. Nakonec se radní shodli na tom, že nejlepší bude hrací přístroje úplně vytlačit.

Z větších měst na Vysočině měla do letošního podzimu vyhlášku omezující hazardní hry pouze Jihlava. Regulaci však začaly připravovat i radnice dalších větších měst.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Na Maltě zadrželi muže, kterého podezírají ze zprostředkování vraždy novinářky

Maltská policie zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. S odvoláním na své zdroje o tom v úterý informovala agentura Reuters. Podle listu Times of Malta zadržený nabídl policii spolupráci výměnou za prezidentskou milost. Novinářka, která psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Izraelská armáda zneškodnila čtyři rakety vypálené ze Sýrie

Izraelská armáda v úterý zneškodnila čtyři rakety, které byly na izraelské území vypáleny ze Sýrie. Agentura AP oznámila, že kvůli raketovému útoku se rozezněly varovné sirény na Golanských výšinách. Syrská agentura SANA informovala o výbuchu, který byl slyšet poblíž damašského mezinárodního letiště. Bližší informace neposkytla.

Izrael v minulých měsících útočil na íránské cíle v Sýrii a minulý týden také izraelská raketa dopadla na dům jednoho z vůdce palestinské radikální organizace Islámský džihád v Damašku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy