V Jihlavě je přes 500 automatů, nemá zbýt žádný

ČTK ČTK
1. 12. 2011 19:46
V krajském městě je teď v provozu 23 výherních přístrojů a přes 500 terminálů
V krajském městě je teď v provozu 23 výherních přístrojů a přes 500 terminálů (ilustrační foto).
V krajském městě je teď v provozu 23 výherních přístrojů a přes 500 terminálů (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Jihlava - Radnice v Jihlavě chystá vyhlášku, podle níž by od roku 2015 neměl ve městě fungovat žádný hrací automat. Radní na čtvrtečním jednání doporučili zastupitelstvu vyhlášku schválit. Novinářům to řekl primátor Jaroslav Vymazal (ODS).

V krajském městě je teď v provozu 23 výherních hracích přístrojů a přes 500 videoloterijních terminálů.

Podle vyhlášky by podnikatelé mohli své zaregistrované přístroje pro hazard provozovat jen do konce roku 2014. "A nebyla by možnost zavádět nové přístroje na území města," doplnil primátor. Podle jeho názoru bude vyhláška schválena.

Jihlava už má tři roky vyhlášku regulující výherní hrací přístroje. Jejich počet kvůli tomu hodně klesl, naopak přibylo terminálů, které povoluje ministerstvo financí. Ostatních technických zařízení pro hazard, mezi něž videoloterijní terminály patří, funguje v Jihlavě 538. Povolení bylo vydáno dokonce na 924 přístrojů.

V debatě na jihlavské radnici se ozývaly i takové názory, že by postačilo vytlačit hazard z centra na jedno určené místo na okraji města. Nakonec se radní shodli na tom, že nejlepší bude hrací přístroje úplně vytlačit.

Z větších měst na Vysočině měla do letošního podzimu vyhlášku omezující hazardní hry pouze Jihlava. Regulaci však začaly připravovat i radnice dalších větších měst.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy