V humpoleckém pivovaru zemřel muž při čištění nádrže

ČTK ČTK
4. 9. 2013 13:42
Asi se otrávil dusíkem, který se používá k vytlačení piva z nádrže.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Humpolec (Pelhřimovsko) - V humpoleckém pivovaru Bernard zemřel sedmadvacetiletý muž při čištění nádrže na pivo.

Asi se otrávil dusíkem, který se používá k vytlačení piva z nádrže. Neštěstí se stalo v úterý kolem 20:00. Kvůli přesnému stanovení příčiny smrti byla nařízena soudní pitva, sdělila mluvčí policie Monika Pátková.

Muže, který čistil nádrž na pivo, našli spolupracovníci po půl hodině bez známek života. "Ihned zahájili resuscitaci a přivolali zdravotnickou záchrannou službu," uvedla mluvčí. Muž však přes úsilí zdravotníků zemřel.

Rodinný pivovar Bernard je největším producentem piva na Vysočině. Zaměstnává kolem 140 lidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Krétu zasáhlo zemětřesení, zemřel nejméně jeden člověk

Řecký ostrov Krétu zasáhlo zemětřesení o síle 5,8 stupně. Podle řecké televize ERT zemřel nejméně jeden člověk, hlášeny jsou škody na budovách.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy