V humpoleckém pivovaru zemřel muž při čištění nádrže

ČTK ČTK
4. 9. 2013 13:42
Asi se otrávil dusíkem, který se používá k vytlačení piva z nádrže.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Humpolec (Pelhřimovsko) - V humpoleckém pivovaru Bernard zemřel sedmadvacetiletý muž při čištění nádrže na pivo.

Asi se otrávil dusíkem, který se používá k vytlačení piva z nádrže. Neštěstí se stalo v úterý kolem 20:00. Kvůli přesnému stanovení příčiny smrti byla nařízena soudní pitva, sdělila mluvčí policie Monika Pátková.

Muže, který čistil nádrž na pivo, našli spolupracovníci po půl hodině bez známek života. "Ihned zahájili resuscitaci a přivolali zdravotnickou záchrannou službu," uvedla mluvčí. Muž však přes úsilí zdravotníků zemřel.

Rodinný pivovar Bernard je největším producentem piva na Vysočině. Zaměstnává kolem 140 lidí.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy