Tajemník si v Polné postavil garáž jako patrový dům

Domácí Domácí
28. 2. 2011 14:10
Místním obyvatelům stavba vadí a sepisují stížnosti
Stavba. Ilustrační foto.
Stavba. Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Polná (Jihlavsko) - Obyvatelům Polné u Jihlavy je trnem v oku garáž, kterou na místě židovského špejcharu postavil tajemník radnice Pavel Novák.

Údajná garáž má totiž patro s osmi velkými okny, komín, nadsvětlík, přípojky na veřejný vodovod, kanalizaci, elektřinu, sociální zázemí a schodiště do poschodí, napsal Jihlavský deník.

Lidé z okolí, kterým rozměrná stavba vadí, proto poslali městské radě dopis, v němž si stěžují na zneužití pravomoci veřejného činitele.

"U tajemníka městského úřadu bychom očekávali v jeho soukromých věcech ještě větší transparentnost než u obyčejných lidí. Opak je ale pravdou a podle nás je to zneužití pravomoci úřední osoby," stěžuje si se čtyřmi spoluautory stížnosti Vlasta Klementová.

V dokumentaci jsou rozpory

Kvůli dalším stížnostem začal na zmiňovanou stavbu dohlížet stavební úřad městyse Luka nad Jihlavou. "Je to zapeklitá a choulostivá věc. Spis jsem musel postoupit krajskému úřadu jako odvolacímu orgánu. Případ se možná vrátí na samý začátek," připustil vedoucí stavebního úřadu Roman Göth.

Krajský úřad nařídil, aby polenský stavební úřad kauzu prošetřil a dal do pořádku. "Stavební úřad tak neučinil. Situace je o to komplikovanější, že tajemník je personálně nadřízený právě stavebnímu úřadu. V dokumentaci jsou obrovské rozpory, kterých si musí všimnout i laik. Nechápu, proč si toho na stavebním úřadě nikdo nevšiml," řekl zastupitel a předseda kontrolního výboru Ivo Klusáček.

Tajemník Pavel Novák však tvrdí, že garáž postavil podle platného stavebního povolení s nepatrnými změnami oproti projektu.

"Stavební úřad v Polné po několika schůzkách konstatoval, že s garáží je všechno v pořádku. Teď zřejmě nastanou změny," předpokládá Ivo Klusáček.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Irving dovedl basketbalisty Brooklynu k výhře nad New Orleans

Basketbalisté Brooklynu zvítězili na hřišti New Orleans Pelicans 134:129. Oslabené Nets v koncovce podržel Kyrie Irving osmi body v poslední minutě. Brooklyn je tak o jedinou prohru druhý ve Východní konferenci NBA za Philadelphií. Zazářil také Paul George, který zařídil Los Angeles Clippers výhru 113:112 nad Portlandem, přičemž sám v poslední minutě smazal pětibodovou ztrátu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Orlando 112:96, New Orleans - Brooklyn 129:134, New York - Charlotte 109:97, Portland - LA Clippers 112:113, Sacramento - Minnesota 120:134.

Další zprávy