Strážníci budou v noci hlídat spánek sídliště v Jihlavě

ČTK ČTK
22. 8. 2013 16:29
Městská policie tam stále častěji jezdí kvůli stížnostem na narušování nočního klidu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Jihlava - Městská policie v Jihlavě přijme další čtyři strážníky, aby mohla nepřetržitě dohlížet na pořádek na sídlišti Březinky.

Na tomto největším jihlavském sídlišti žije kolem 12 tisíc lidí. Městská policie tam musí stále častěji jezdit kvůli stížnostem na narušování nočního klidu a veřejného pořádku. O zvýšení počtu strážníku ve čtvrtek rozhodli městští radní. Novinářům to řekl primátor Jaroslav Vymazal (ODS).

Na hluk a nepořádek si stěžují lidé kvůli nočním klubům. Dalším rušivým prvkem je podle Vymazala hypermarket Tesco. "Má čtyřiadvacetihodinovou pracovní dobu. V nočních a časných ranních hodinách tam někteří občané nakoupí alkohol a potom jsou hluční," uvedl. Městská policie sice má na sídlišti svoji služebnu, ale pro její nepřetržitý provoz neměla dost personálu.

Zavedení stálého dohledu se už osvědčilo před dvěma lety v případě jihlavských sídlišť Horní Kosov a Dolina, kde byly podobné problémy jako na Březinkách.

"Nemáme tam stížnosti, ta oblast je klidná. Očekáváme, že zavedení služby na Březinkách také pomůže," uvedl primátor. Městská policie má jinak zatím službu 24 hodin jen ve své centrále.

Padesátitisícová Jihlava má na Vysočině nejvyšší kriminalitu. "Ale z pohledu krajských měst jsme velmi klidným městem," uvedl Vymazal. Potíže s rušením nočního klidu podle něj může radnice řešit pouze lepším policejním dohledem. Pro omezování provozu restaurací a barů nemá zákonné prostředky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na popud exhejtmana Zimoly o registraci na vnitru požádalo hnutí Změna 2020

Radní Týnu nad Vltavou David Slepička (ČSSD) požádal ministerstvo vnitra o registraci politického hnutí Změna 2020. Učinil tak na popud jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), řekl Právu. Zimola listu napsal, že o registraci ví, ale že o ni nežádal. O budoucnosti hnutí by se prý mělo rozhodnout do konce roku.

před 1 hodinou

Lidé v Paříži protestovali před kinem, které uvedlo Polanského film

Asi čtyřicet lidí v úterý večer demonstrovalo před kinem Le Champo v pařížské Latinské čtvrti, které v předpremiéře promítalo nový film režiséra Romana Polanského J'accuse. Informovala o tom agentura AFP. Protestovat proti 86letému filmařovi se lidé rozhodli kvůli novému obvinění ze znásilnění, kterému Polanski čelí. O víkendu jej nařkla francouzská fotografka Valentine Monnierová. Činu se Polanski údajně dopustil v roce 1975, kdy dívce bylo 18 let. Demonstranti před pařížským kinem třímali nápisy jako "V tomto kině se oslavují násilníci" nebo "Polanski perzekvuje ženy". Na jednom z transparentů byla jména žen, které režiséra obvinily ze znásilnění včetně Monnierové.

před 1 hodinou

Za neštěstí v dolech na Karvinsku nemohla OKD, tvrdí vyšetřovací komise

Vyšetřovací komise nezjistily, že by na nejtragičtějších hornických neštěstích v dolech na Karvinsku v letech 2014 a 2015 měla podíl viny těžební společnost OKD nebo některý z jejich zaměstnanců. Řekl to mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

V případě smrti tří horníků 14. listopadu 2014 neštěstí způsobil otřes, který vznikl v hlubině. Další tři havíře zabil v srpnu 2015 výbuch metanu, který se prudce uvolnil při těžbě. Vyšetřování výbuchu metanu, při němž loni v prosinci zahynulo 13 horníků, stále pokračuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy