Strážníci budou v noci hlídat spánek sídliště v Jihlavě

ČTK ČTK
22. 8. 2013 16:29
Městská policie tam stále častěji jezdí kvůli stížnostem na narušování nočního klidu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Jihlava - Městská policie v Jihlavě přijme další čtyři strážníky, aby mohla nepřetržitě dohlížet na pořádek na sídlišti Březinky.

Na tomto největším jihlavském sídlišti žije kolem 12 tisíc lidí. Městská policie tam musí stále častěji jezdit kvůli stížnostem na narušování nočního klidu a veřejného pořádku. O zvýšení počtu strážníku ve čtvrtek rozhodli městští radní. Novinářům to řekl primátor Jaroslav Vymazal (ODS).

Na hluk a nepořádek si stěžují lidé kvůli nočním klubům. Dalším rušivým prvkem je podle Vymazala hypermarket Tesco. "Má čtyřiadvacetihodinovou pracovní dobu. V nočních a časných ranních hodinách tam někteří občané nakoupí alkohol a potom jsou hluční," uvedl. Městská policie sice má na sídlišti svoji služebnu, ale pro její nepřetržitý provoz neměla dost personálu.

Zavedení stálého dohledu se už osvědčilo před dvěma lety v případě jihlavských sídlišť Horní Kosov a Dolina, kde byly podobné problémy jako na Březinkách.

"Nemáme tam stížnosti, ta oblast je klidná. Očekáváme, že zavedení služby na Březinkách také pomůže," uvedl primátor. Městská policie má jinak zatím službu 24 hodin jen ve své centrále.

Padesátitisícová Jihlava má na Vysočině nejvyšší kriminalitu. "Ale z pohledu krajských měst jsme velmi klidným městem," uvedl Vymazal. Potíže s rušením nočního klidu podle něj může radnice řešit pouze lepším policejním dohledem. Pro omezování provozu restaurací a barů nemá zákonné prostředky.

 

Právě se děje

Další zprávy