Sourozence Berouskovy potrhal po vystoupení medvěd

Domácí Domácí
12. 7. 2013 11:56
Drama se odehrálo mimo manéž cirkusu, takže diváci nic neviděli
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Havlíčkův Brod - V cirkuse hostujícím v Havlíčkově Brodě napadl medvěd dva ošetřovatele.

Podle serveru Novinky.cz to byli sourozenci Berouskovi ze známého Národního cirkusu Originál Berousek. V nemocnici skončili poté, co se od sebe snažili odtrhnout dva medvědy, kteří se do sebe po vystoupení pustili.

Drama se odehrálo mimo manéž, takže diváci nic neviděli.

Oba zraněné ošetřovatele převezla záchranná služba k ošetření do havlíčkobrodské nemocnice, řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dvaatřicetiletý ředitel cirkusu Jiří Berousek ml. utrpěl tržnou ránu na hlavě, jeho šestatřicetileté sestře Renatě medvěd způsobil tlapou středně těžké poranění pravé nohy. Ještě ten den večer se podrobila operaci.

"Je to naše práce, to se holt stává," řekl serveru Novinky.cz Berousek.

"V mřížemi ohraničeném prostoru před manéží cirkusu došlo ke vzájemnému napadení mezi dvěma medvědy - samicí a samcem. Oba medvědi byli přivázáni a opatřeni košíky. Ošetřovatelé chtěli medvědy od sebe oddělit a při tom byli napadeni," popsala Čírtková.

Případ byl oznámen oblastnímu inspektorátu bezpečnosti práce. Policisté jej prověřují jako pracovní úraz.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Vláda sníží DPH u ubytovacích služeb i vstupného na kulturní akce

Daň z přidané hodnoty (DPH) by měla u ubytovacích služeb, vstupného na kulturní akce a sportovní události, vstupného na sportoviště, jízdného na vleky a vstupného do saun a dalších podobných zařízení klesnout z 15 na 10 procent. Dále by měla klesnout o čtvrtinu silniční daň u nákladních aut nad 3,5 tuny. V rámci daňového balíčku, který by měl firmám pomoci s následky šíření koronaviru, to v pondělí schválila vláda. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Podle schváleného návrhu firmy budou moci také uplatňovat daňovou ztrátu zpětně a obce zřejmě získají oprávnění osvobozovat od daně z nemovitostí kvůli mimořádným událostem. Zemědělcům by se mohla zkrátit lhůta pro vrácení přeplatku spotřební daně u tzv. zelené nafty z 60 na 40 dnů.

Balíček navrhuje ministerstvo financí projednat v Parlamentu ve zrychleném režimu v rámci stavu legislativní nouze.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Vláda se s Lufthansou dohodla na několikamiliardové pomoci

Letecká společnost Lufthansa se s německou vládou rámcově dohodla na několikamiliardové státní pomoci. S odkazem na zdroje z německé vlády to dnes uvedla agentura DPA. Lufthansa těžce doplácí na koronavirovou krizi, dohoda je podle zdrojů v rámci záchranného plánu, který připravila vláda. Ještě ji ale musí schválit řídící výbor německého státního fondu ekonomické stabilizace, řídící orgány Lufthansy a Evropská komise (EK).

Podle vládního plánu by největší letecká společnost v Německu měla od spolkové vlády získat podporu v objemu devíti miliard eur (245 miliard Kč). Německý stát by pak na jejím základě měl v Lufthanse získat 20procentní podíl. Neměl by tedy možnost blokovat důležitá firemní rozhodnutí.

před 43 minutami

Parkurová série Global Champions se vrátí až příští rok

Jezdci se naposledy na kolbišti představili na začátku března v Dauhá. Od té doby vedení soutěže kvůli šířící se nákaze a zaváděným opatřením v jednotlivých zemích závody odkládalo. A přestože se postupně omezení ruší, není podle představitelů série reálné mezinárodní soutěž obnovit.

"Musíme se řídit pravidly vlád a zdravotních úřadů, která se neustále mění, a to v rychlém sledu, což má zásadní dopad na mezinárodní plánování," uvedli zástupci Global Champions Tour na webu.

Připomněli, že omezení cestování se v různých částech světa liší, takže by všichni jezdci nemohli závodit. "Navíc je tu riziko druhé vlny na podzim, léčba nebo vakcína neexistuje, což logistické plánování dál komplikuje," doplnili.

Další zprávy