reklama
 
 

Soud zpřísnil trest důchodkyni, která ubila ženu vázou

3. 9. 2013 16:08
Za brutální vraždu a pokus o vraždu seniorek si měla odsedět o rok méně, tedy 20 let

Praha - Důchodkyně Marie Panská si odpyká 21 let ve vězení za brutální vraždu a pokus o vraždu seniorek v domech s pečovatelskou službou. Trest jí v úterý o rok zpřísnil odvolací Vrchní soud v Praze.

Panská, která je podle znalců nadprůměrně inteligentní, napadla v srpnu 2011 v domě pro seniory v Ledči nad Sázavou svou šestasedmdesátiletou bývalou kolegyni. Ubila ji pěstmi a vázou. Tvrdí, že ji rozčílilo ženino vychloubání tím, co všechno pořídila svým dětem.

O dva měsíce později zaútočila v pečovatelském domě v Tmani kovovou tyčí od pračky na sedmasedmdesátiletou seniorku a začala ji dusit, napadená žena se však zvládla ubránit.

Královéhradecký krajský soud důchodkyni původně uložil 30 let vězení, odvolací senát mu však nařídil, aby se případem zabýval znovu.

Soud trest následně snížil o deset let i kvůli tomu, že podle nového znaleckého posudku nemělo jednání Panské před vraždou znaky rozmyslu a přípravy. Na druhý útok už se však Panská připravovala.

Státní zástupkyně zpočátku pro důchodkyni žádala doživotní trest. Upozorňovala na to, že útočila zvlášť brutálním způsobem, z malicherné příčiny a nad činem neprojevila žádnou lítost.

Panská, která se po zadržení dvakrát pokusila o sebevraždu, se před soudy přiznala jen k prvnímu útoku. Ve druhém případě se údajně jen bránila.

autor: ČTK | 3. 9. 2013 16:08

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Kraj Vysočina

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama