Sázavafest se stěhuje do zámeckého lesoparku ve Světlé

ČTK ČTK
12. 11. 2012 10:34
Festival nabídne dvě hlavní scény, taneční halu a jako novinku akustickou scénu
Sázavafest.
Sázavafest. | Foto: Jan Langer

Praha - Hudební festival Sázavafest již popáté mění místo svého konání. Jeho 13. ročník se od 1. do 3. srpna příštího roku uskuteční v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou.

Festival nabídne dvě hlavní scény, taneční halu a jako novinku akustickou scénu. Informoval o tom ředitel festivalu Pavel Kloupar.

"Novým místem se festival vrací k řece a atmosféře, která festival vždy odlišovala. Atmosféra Sázavafestu je pro nás víc než jeho velikost," uvedl Kloupar.

Akce začínala v Týnci nad Sázavou, pokračovala v Sázavě a v Kácově na Kutnohorsku, kde se konal jubilejní 10. ročník. Poslední dva se uskutečnily v prostorách bývalých kasáren v Benešově.

V nadcházejícím ročníku přivítá návštěvníky festivalu prostředí zámeckého lesoparku, který je v centru Světlé nad Sázavou a zároveň v blízkosti řeky.

"Starosta města měl o festival zájem a nabídl nám genius loci, který splňuje i naše požadavky na logistiku a vrátí festivalu to, co se z něj trochu vytratilo - neopakovatelnou atmosféru," podotkl Kloupar.

Letos v Benešově festival nabídl pět scén, na kterých vystoupilo přibližně 120 účinkujících. Po zrušení koncertu kapely Kaiser Chiefs byl největší hvězdou Sázavafestu Paul Oakenfold, světový dýdžej a předskokan Madonny na jejím posledním evropském turné.

Z tuzemských interpretů zahrála například skupina Sto zvířat, která během tří dnů odehrála celkem 100 písní ve třech žánrových blocích nazvaných Oldies, Janies a Čerstvees a jeden akustický blok v Balbínce.

Letošní ročník Sázavafestu navštívilo přes 15 000 lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy