Radnice ve Světlé chystá cyklostezku podél Sázavy

ČTK ČTK
27. 2. 2012 13:04
Stezka povede směrem na Smrčnou. Na stavbu první části teď žádá radnice o dotaci
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Světlá nad Sázavou - Ve Světlé nad Sázavou vznikne cyklostezka v údolí řeky Sázavy. Na stavbu první části tříkilometrové trasy teď radnice žádá o státní dotaci.

Vybudování asfaltové cesty pro cyklisty a in-line bruslaře má mezi lidmi ve městě velkou podporu, což vyplynulo i z ankety. Řekl to starosta Jan Tourek (KDU-ČSL).

Stezka povede směrem na Smrčnou. Cyklisté by se díky ní mohli vyhnout frekventované silnici II. třídy mezi Světlou a Ledčí nad Sázavou.

"Je to okolo břehu řeky Sázavy, není tam významné převýšení. Je to kouzelná část i pro procházky," přiblížil Tourek plánovanou trasu. Doplnil, že cyklisté budou moci v okolí Smrčné pokračovat v jízdě po už vyznačených cyklotrasách.

Náklady na první dva kilometry světelské cyklostezky k mrzkovickému mlýnu byly spočítány na 11 milionů korun. Starosta předpokládá, že se cena ve výběrovém řízení sníží, tak jak je to v poslední době u stavebních zakázek obvyklé.

Cyklostezku v údolí řeky Sázavy už minulý rok postavilo město Přibyslav na Havlíčkobrodsku. Devítikilometrová trasa, která vznikla v místě staré železnice, hned získala velkou popularitu mezi cyklisty i bruslaři.

Cyklostezky přibývají i jinde na Vysočině. Hlavně díky dotacím jich byly v posledních letech postaveny desítky kilometrů. Jen na trase z Jihlavy přes Třebíčsko k rakouským hranicím loni vzniklo 18 kilometrů nových cyklostezek.

Obce u Dukovan na Třebíčsku se chystají na stavbu zhruba 13 kilometrů dlouhé cyklostezky. Měla by sloužit i jako bezpečná cesta do práce pro pracovníky dukovanské jaderné elektrárny.

 

Právě se děje

Další zprávy